Polityka i Społeczeństwo

Taki los czeka Kukiza przy boku Kaczyńskiego? Piosenkarz może zapłacić wysoką cenę za zdradę swoich ideałów

Kaczyński wykorzysta krótkoterminowo Kukiza i porzuci go przed Bożym Narodzeniem – sugeruje w rozmowie z “Wprost” anonimowy polityk, który zna lidera Kukiz ’15.

Kukiz zostanie porzucony

W rozmowie z “Wprost” polityk, który Pawła Kukiza zna jeszcze z czasów, kiedy ten wspierał Platformę Obywatelską” powiedział, że nie należy mieć złudzeń: posła-rockmena nie czeka u boku lidera PiS żadna przyszłość.

Paweł Kukiz wynegocjował u Jarosława Kaczyńskiego ordynację mieszaną, ale nie od następnej kadencji. A może od jeszcze następnej? Kaczyński wykorzysta krótkoterminowo Kukiza i porzuci przed Bożym Narodzeniem – powiedział anonimowy polityk. – Nie sądzę, by Kaczyński chciał wpisać ludzi od Kukiza na wyborcze listy. Może zdecyduje się dać tam miejsce samemu Kukizowi – dodał.

Współpraca z PiS

Kukiz twierdzi, że stanął teraz po stronie PiS-u, bowiem chce wywalczyć realizację swoich pomysłów dot. m.in. ordynacji wyborczej. Przypomnijmy, że już w czasie wyborów prezydenckich w 2015 r. walczył o władzę z hasłem JOW-ów na ustach.

Jednym z punktów umowy, którą zawarłem z prezesem Kaczyńskim, jest wspieranie PiS również w sprawach personalnych do końca tej kadencji. To są tylko dwa lata, a ja myślę o polityce i skutkach naszych ustaw w perspektywie dziesięcioleci – tłumaczył Kukiz.

Był też przez media pytany o ocenę decyzji marszałek Witek o reasumpcji.

– Z perspektywy moich interesów politycznych zrobiła dobrze, bo bez powtórzenia głosowania rząd znalazłby się w katastrofalnej sytuacji, a wraz z nimi postulaty Kukiz’15. A czy z innej perspektywy postąpiła źle, to dla mnie drugorzędne – powiedział obecny poseł.

Problem w tym, że przez decyzję dot. współdziałania z PiS jego popularność mocno ucierpiała. Publicznie atakowali go zarówno wyborcy, jak i koledzy z branży, o czym pisaliśmy tutaj.

Źródło: Wprost

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie