Polityka i Społeczeństwo

Taka przyszłość czeka TVP Info po zmianie władzy? Politycy PO mają rewolucyjny pomysł

Wiadomości TVP

Michał Szczerba i Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej mają oryginalny pomysł, co powinno się stać z TVP Info po zmianie władzy.

Gdy Rafał Trzaskowski startował z kampanią prezydencką, pierwszym postulatem była likwidacja TVP Info. Prezydent Warszawy nazywał prorządowy kanał informacyjny “gniazdem nienawiści” oraz “fabryką kłamstwa i manipulacji”. Michał Szczerba i Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej podczas Campusu Polska Przyszłości Rafała Trzaskowskiego przedstawili pomysł, co powinno się stać z TVP Info po zmianie władzy.

Transmisja komisji śledczych

Pomysł na zagospodarowanie TVP Info po wygranych wyborach jest dość oryginalny. Na pewno po przejęciu władzy przez opozycję ruszy lawina śledztw dotyczących polityków PiS oraz osób z nimi współpracujących. W niektórych sprawach konieczne będzie powołanie komisji śledczych. Tak się stanie zapewne w przypadku afery respiratorowej, wydatkowanych przez rząd pieniędzy w pandemii, czy skażenia Odry.

Trwa dyskusja, czy likwidować TVP Info czy nie. Naszym zdaniem TVP Info powinna się stać się kanałem prawdy, gdzie będą transmitowane komisje śledcze ze wszystkich afer PiS i wszystkie ich sprawy sądowe – powiedział Michał Szczerba.

Jak dodał, wtedy wszyscy ślepo popierający Prawo i Sprawiedliwość, będą mogli zobaczyć na własne oczy, jakie afery były zamiatane pod dywan. – To zaboli Jacka Kurskiego, którego już nie będzie wtedy w TVP, że te wszystkie afery, które skrzętnie skrywali, zostaną ujawnione – mówił polityk.

W rozmowie z Wirtualną Polską, podkreślił, że “ma nadzieję, że te sprawy sądowe będą jawne i nikt się nie będzie zasłaniał ochroną dóbr osobistych”.

Rozliczenie osób zarządzających TVP

Na tym nie kończą się plany dwóch najbardziej rozpoznawalnych posłów kojarzonych głównie z tropieniem PiS-owskich afer. Szczerba z Jońskim zapowiadają rozliczenie osób zarządzających TVP.

W tej chwili TVP Info jest tubą propagandową, której celem jest mataczenie, dezinformacja i kłamstwo. Wszystkie osoby, które przykładały do tego rękę w sposób decyzyjny, będą musiały ponieść konsekwencje swoich nieetycznych działań – powiedzieli portalowi.

Zaznaczają, że wielokrotnie byli szykanowani przez TVP Info. Tak było w przypadku gdy pytali o zawyżone koszty budowy szpitala tymczasowego we Wrocławiu. W prorządowej telewizji budowano wtedy narrację, że są przeciwnikami budowy szpitali tymczasowych. – Nie! Byliśmy przeciwnikami szpitali budowanych po to, żeby robić na nich przekręty – mówią.

Joński i Szczerba zapowiedzieli także napisanie książki w której opiszą wszystkie afery PiS-u.

Źródło: Wirtualna Polska

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie