Polityka i Społeczeństwo

Tak zmanipulowanego sondażu jeszcze nie było. “Wiadomości” sięgnęły dna, by znowu uderzyć w Tuska

Flickr.com

W sobotnim wydaniu “Wiadomości” ponownie uderzono w Donalda Tuska. Tym razem użyto do tego zmanipulowanego cytatu polityka PO sprzed kilku dni.

Wiadomości vs. Tusk

Słowa Donalda Tuska, wedle którego “macierzyństwo to udręka” nie znalazły uznania w oczach Polaków. Dowodem na to jest przeprowadzony sondaż zapowiedział materiał Michał Adamczyk.

Z którym stwierdzeniem na temat macierzyństwa zgadzasz się najbardziej?” – zapytano respondentów. Aż 87 proc. badanych powiedziało, że macierzyństwo to “radość i szczęście”, zaś za “udrękę i cierpienie” uznało je tylko 13 proc.

Na bazie tego badania uznano, że “Donald Tusk nie pierwszy raz pomylił się w ocenach społecznych nastrojów”.

Do tego zacytowano słowa Tuska z 2012 r.

Dla państwa najtańsza jest rodzina bez dzieci – miało paść w czasie spotkania polityków rządu PO-PSL w 2012 r. Pisało o tym “Wprost”. Tyle że w artykule dodano, że ówczesny premier powiedział to jako żart. “Wiadomości” już o tym nie poinformowały.

Na koniec dodano, że Tusk krytykuje program 500+, co także ma być dowodem na to, że stracił umiejętność słuchania Polaków.

Manipulacja “Wiadomości”

“Wiadomości” pokazały się od najgorszej strony – jako platforma propagandowa, a nie rzetelne źródło informacji. Dlaczego? Chodzi o to, że stwierdzenie “macierzyństwo to udręka” wyrwano z kontekstu.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia