Polityka i Społeczeństwo

Tak źle jeszcze nie było. Rząd, premier i prezydent szorują po dnie [SONDAŻ]

Najnowszy sondaż pracowni Kantar pokazuje, że pozytywne oceny pracy rządu i prezydenta są niższe niż poparcie dla Zjednoczonej Prawicy.

Z początkiem roku nastąpiła kumulacja złych informacji dla rządu. Okazało się, że po prokuratorce Ewie Wrzosek, mecenasie Romanie Giertychu i senatorze Krzysztofie Brejzie, Pegasusem został potraktowany Michał Kołodziejczak z Agrounii oraz Tomasz Szwejgiert, piszący książkę o Mariuszu Kamińskim, szefie MSWiA.

Do tego doszła kompromitacja flagowej reformy podatkowej pod nazwą “Polski ład”. Przygotowanymi na kolanie przepisami oberwali nauczyciele, emeryci mundurowi, górnicy miedziowi, sprzątaczki, ochroniarze czy rodziny wielodzietne. Pracownicy skarbówki także nie zostali przygotowani na zderzenie z nowymi regulacjami i głośno wyrażają swoje niezadowolenie. To wszystko nie pomaga rządowi, ani prezydentowi w odbudowaniu zaufania do wykonywanych przez nich obowiązków.

Rząd, premier i prezydent szorują po dnie

Najnowsze badanie pracowni Kantar pokazuje, że pozytywne oceny rządu i prezydenta szorują po dnie i są niższe niż poparcie sondażowe dla Zjednoczonej Prawicy. Aż 66 proc. Polaków negatywnie ocenia rząd PiS, a pozytywny stosunek do gabinetu Mateusza Morawieckiego ma tylko 25 proc. respondentów. Ankietowani zostali także zapytani o ocenę szefa rządu. Tylko 27 proc. ocenia go pozytywnie, a 63 proc. ma jak najgorsze o nim zdanie. W porównaniu do poprzedniego badania odsetek osób negatywnie oceniających pracę premiera wzrósł o 1 pkt proc.

Andrzej Duda także nie ma powodów do zadowolenia. Jego pracę negatywnie ocenia 62 proc. Polaków, a pozytywnie tylko 29 proc. Jak podkreśla w swoim komentarzu Kantar Public, w odniesieniu do grudniowego badania w styczniu ocena pracy prezydenta nie uległa zmianie.

Czytaj również:

To nie prima aprilis! TEN polityk chce zastąpić Dudę w pałacu Prezydenckim. W PiS aż zawrzało

TO, według Lindy, jest najgorsza rzecz, jaka przytrafiła się Polsce. Po tych słowach aktora zawrzało

Ziobro chciał zaatakować Banasia, ale popełnił fatalny błąd. Zadecydował jeden podpis

Źródło: Wirtualna Polska

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie