Polityka i Społeczeństwo

Tak z pandemią “walczy” Arcybiskup Jędraszewski. Na jego bierzmowaniach obostrzenia łamane są na potegę

Flickr.com/Archidiecezja Krakowska

Arcybiskup Marek Jędraszewski nie rezygnuje z bierzmowania młodzieży. Co powinno oburzać, w niektórych kościołach podczas uroczystości nie jest przestrzegany limit osób oraz nakaz zasłaniania ust i nosa.

Bierzmowanie w dobie pandemii

W kościołach powinny być przestrzegane obostrzenia. Tyle że np. parafii w krakowskich Czyżynach, jak podała “Gazeta wyborcza”,  te zignorowano.

Myślę, że każdy z nas czuł się bezpieczny.

Duch Święty zstąpił na nas, a my wszyscy zdołaliśmy się ustrzec przed niebezpieczeństwami mówił biskup Robert Chrząszcz.

To nie koniec. W minionym tygodniu metropolita krakowski udzielał bierzmowania w parafii w Węgrzcach pod Krakowem oraz w Ostrowsku na Podhalu. Ponownie ponoć nie przestrzegano obostrzeń.

W Węgrzcach wydzielono tylko miejsca, gdzie bierzmowana młodzież mogła siedziała, zachowując przy tym dystans. Tyle że w tygodniu poprzedzającym bierzmowanie w świątyni spowiadano młodych. Ci spotykali się też na próbach. Nie nosili przy tym maseczek. – Mimo że rozmiary kościoła dopuszczają 35 osób, jednorazowo w środku było około 70 osób – informuje czytelnik “GW”.

W podhalańskim Ostrowsku wyglądało to podobnie. Podczas mszy maseczek na twarzach nie mieli ani księża, ani ministranci, ani część młodzieży oraz ich rodzice i świadkowie. Wspólne zdjęcie z metropolitą to już pokaz nonszalancji. Wszystko ustawili się bez maseczek.

Przykład idzie z góry

Najgorsze, że bierzmować ma też w nadchodzącym tygodniu arcybiskup Marek Jędraszewski. Weźmie na swoje barki sakrament w parafii św. Jana Pawła II w Krakowie (19-21 kwietnia), a 28 kwietnia w Kluszkowcach. Nam pozostaje nadzieja, że zadba o przestrzeganie obostrzeń…

Źródło: wyborcza.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie