Tak wyglądał wypadek syna Sylwii Peretti? Powstała symulacja wydarzeń z feralnej nocy
15 lipca w Krakowie doszło do wypadku samochodowego, w którym życie straciło czterech mężczyzn. Kierujący pojazdem Patryk P. stracił panowanie nad kierownicą, potem okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Na youtube’owym kanale Bitwy Drogowe zaprezentowano symulację tragicznego wypadku.
Tragiczny wypadek
Tragiczny wypadek wydarzył się 15 lipca w Krakowie. Czterech mężczyzn zginęło w wypadku samochodowym w okolicy Mostu Dębnickiego. Auto prowadził Patryk, syn gwiazdy „Królowych życia” Sylwi Peretti. Śledczy ustalili, że był on pod wpływem alkoholu, podobnie jak dwóch innych pasażerów.
Symulację zdarzeń z feralnej nocy przygotowali autorzy kanału Bitwy Drogowe na YouTube. Kanał rekonstruuje wydarzenia drogowe.
– Charakterystyczny jest fakt, iż samochód porusza się takim torem w zarzucaniu bocznym, że przemieścił się w kierunku pieszego, który w ostatniej fazie cofnął nogę, unikając potrącenia – analizują autorzy filmu. – Kierujący pojazdem w sposób ewidentny podjął manewry mające na celu ustabilizowanie toru jazdy, natomiast ta sztuka mu się nie udała i po minięciu pieszego (…) pojazd ponownie znalazł się w zarzucaniu bocznym. Kierujący w tej fazie zdarzenia nie panował już zupełnie nad pojazdem – słyszymy.
– Z uwagi na prędkość, którą posiadał ten samochód w chwili opuszczenia jezdni, hamowanie było w oczywisty sposób nieskuteczne i w dalszej fazie przemieszczania się samochód utracił kontakt z podłożem z uwagi na schody, które znajdowały się poniżej tego tzw. poziomu zero, po którym poruszał się pierwotnie pojazd. Następnie wystąpiła faza lotu i kontakt pojazdu z podłożem nastąpił kilka metrów przed murem oporowym – brzmi dalsza analiza. Autorzy wskazują, że w miejscu wypadku było administracyjne ograniczenie prędkości do 40 km/h. Oceniają jednak, że „nie ma większego znaczenia” czy prędkość samochodu wynosiła 100, 120, 140 czy więcej.
– Wykonaliśmy obliczenia poglądowe dla prędkości jazdy samochodu renault koło 100 km/h, aby przekonać się, czy dla takiej prędkości możliwe było pokonanie skrzyżowania i wjazd na most Dębnicki z taką prędkością. Jak widać, możliwe jest pokonanie tego odcinka drogi z prędkością ok. 100 km/h, natomiast oczywiście wymagałoby to bardzo precyzyjnego prowadzenia pojazdu i maksymalnego skupienia uwagi – wskazują autorzy analizy.