Polityka i Społeczeństwo

Tak wygląda “zabawa” w Polexit. Zbigniew Ziobro testuje scenariusz wyjścia Polski z UE

Flickr.com/PiS

Nadal wiele osób nie wierzy w Polexit. Jednak działania Zbigniewa Ziobry ukierunkowane na takie hasło zaczynają być niebezpieczne.

Różne badania pokazują różne wyniki, ale ich wspólnym mianownikiem jest przeważający brak obaw, związanych z wyprowadzeniem Polski z Unii Europejskiej. Wydarzenia, które miały miejsce w Polsce w trakcie negocjacji wieloletnich ram finansowych unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy pokazały, że obóz rządzący nie będzie miał skrupułów, aby zagrać antyunijną kartą. Sejmowe przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego było wylaniem wiadra pomyj na europejską wspólnotę.

Kilka dni temu opisaliśmy sytuację, jaka miała miejsce podczas programu “Rozmowa Piaseckiego” w TVN24. Dwóch polityków obozu rządzącego w Kancelarii Premiera wystąpiło na tle flag. W jednym przypadku były to flagi Unii Europejskiej oraz Polski, w drugim tylko barwy narodowe. I właśnie na tle okrojonego składu flagowego wystąpił Michał Wójcik, polityk Solidarnej Polski.

To samo połączenie skypowe, ta sama Kancelaria Premiera, ta sama @tvn24rozmowa, ministrowe tego samego rządu. I tylko jedna różnica w tle:) – skomentował na Twitterze Konrad Piasecki.

Gdy dwa miesiące temu, rząd wszedł na ścieżkę wojenną z Unią Europejską w kwestiach uzależnienia unijnych funduszy od przestrzegania praworządności, w mediach społecznościowych, na konferencjach prasowych oraz w studiach telewizyjnych brylował Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. Janusz Kowalski zrobił sobie z Unii Europejskiej chochoła, w którego bił jak w worek bokserski podlewając to fake newsami. Według informacji “Wprost”, zabawa z zapałkami trwa na całego.

Zbigniew Ziobro ma testować reakcję wyborców na hasło Polexit. – Wysyła Janusza Kowalskiego do mediów, żeby zaczynał opowiadać o wyjściu z Unii, a potem sprawdza, czy to się klika – opowiada nasz rozmówca. I dodaje: -Podobno zachowaniu Zbigniewa Ziobry uważnie przygląda się Nowogrodzka, która sonduje jak bardzo wrzucanie tematu wyjścia z UE przez Solidarną Polskę im szkodzi – informuje portal.

Nie mamy tutaj do czynienia z wypowiedzią która padła np. w ferworze dyskusji. To już jest metodyczne działanie, pozbawione przypadku i mające określony cel. Jeżeli Zjednoczonej Prawicy zacznie się opłacać położenie jeszcze większego nacisku na Polexit, to tak postąpią. Scenariusz wyprowadzenia przez PiS Polski z Unii Europejskiej jest jak najbardziej prawdopodobny i możliwy. Pora to sobie uświadomić.

Źródło Wprost.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie