Polityka i Społeczeństwo

Tak wygląda walka w PiS o względy Kaczyńskiego. Wojna w Ukrainie zmieniła wewnętrzny układ sił

W Prawie i Sprawiedliwości trwa rywalizacja o to, kto lepiej radzi sobie podczas wojny w Ukrainie. Mateusz Morawiecki umacnia swoją pozycję u prezesa.

Jak informuje Wprost.pl, w Prawie i Sprawiedliwości słychać okrzyki: “To ja jestem najlepszy w czasie wojny w Ukrainie!” W formacji rządzącej trwa zaciekła rywalizacja o pokazanie się z jak najlepszej strony w oczach prezesa Jarosława Kaczyńskiego na tle wojennym.

Według rozmówców portalu, dobrze prezentuje się Mariusz Błaszczak, szef resortu obrony narodowej. Nabija punkty na Nowogrodzkiej za sprawą utrzymywania dobrych kontaktów ze stroną amerykańską.

Mówi się nawet, że są lepsze niż posiada Andrzej Duda.

Coraz bardziej umacnia swoją pozycję premier Mateusz Morawiecki. Najbardziej widać to po nominacji Waldemara Budy na nowego ministra rozwoju. Prawie miesiąc temu z resortem pożegnał się Piotr Nowak kojarzony z Jackiem Sasinem, ministrem aktywów państwowych. Nowak wyleciał z rządu, ponieważ wyszedł przed szereg w sprawie zatwierdzenia wypłaty pieniędzy z Krajowego Funduszu Odbudowy, który do tej pory był blokowany przez Komisję Europejską. Nowak powiedział, że praktycznie wszystko jest już dograne.

Dobra passa szefa rządu nie będzie trwała w nieskończoność, bo prezes PiS musi balansować siły poszczególnych frakcji w Zjednoczonej Prawicy – pisze Wprost.pl. Chodzi o Solidarną Polskę, która tupie nogami i sprzeciwia się likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Mimo spekulacji, Jarosław Kaczyński nadal chce utrzymywać koalicję z Solidarną Polską – mówi informator portalu.

Jarosław Kaczyński na razie nie ciosa nikomu kołków na głowie za porażkę “Polskiego ładu”, co jeszcze ponad miesiąc temu była standardem.

Wyjazd do Kijowa widocznie zbliżył Jarosława Kaczyńskiego i premiera. Pozycja polityczna Morawieckiego wzrosła, ale już do prezesa chodzą ludzie, którzy przypominają mu o niedociągnięciach szefa rządu – pisze Wprost.pl.

Czytaj również:

Źródło: Wprost.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie