Polityka i Społeczeństwo

Tak wujek Brudziński pomaga załatwiać robotę. Wyciekł mail bardzo dla przyjaciela Kaczyńskiego kłopotliwy

Minister Brudziński ma spory problem. Funkcjonariusze grożą ogólnopolskim strajkiem
Fot. Flickr

Kolejny wyciek maili dotyczy Joachima Brudzińskiego. W dobie PiS-owskiej “walki” z nepotyzmem we własnych szeregach, ten mail jest wyjątkowo kłopotliwy.

Kolejny wyciek maili dotyczy Joachima Brudzińskiego, aktualnego europosła i byłego szefa resortu spraw wewnętrznych. W dobie PiS-owskiej “walki” z nepotyzmem we własnych szeregach, taki mail jest wyjątkowo kłopotliwy. Z drugiej strony działania związane z nepotyzmem mają charakter pozorowany, więc mail prośbą o załatwienie pracy utknie w gąszczu partyjnych układów i układzików.

Przymknie się oko i hulaj dusza.

Cześć wujku

Cześć wujku. W załączniku przesyłam nasze aktualne CV oraz opisy stanowisk, na których pracowaliśmy – przytacza “Gazeta Wyborcza”. mail jest datowany na 6 listopada 2018 r.

Myśleliśmy nad twoją propozycją, jednak bardziej skłanialibyśmy się w stronę Rzeszowa, nawet ze względu na studia czy możliwość wynajęcia mieszkania. Nie chcemy jednak robić kłopotów i jeśli będzie problem ze znalezieniem czegoś w Rzeszowie, to Grupę Azoty Tarnów również bierzemy pod uwagę. W pierwszej kolejności myśleliśmy o PGE (…) Dotychczas w Tauronie mieliśmy podobne stanowiska. Jednak zdajemy sobie sprawę, że nie tak łatwo spełnić takie oczekiwania, dlatego cierpliwie czekamy na propozycję wujka (…) – autorką wiadomości jest kobieta o innym nazwisku niż Brudziński. Do wiadomości załączone są dwa pliki z CV od kobiety i mężczyzny.

Internauci

Internauci szeroko skomentowali ujawnioną wiadomość. Motywem przewodnim, który zawładnął Twitterem stało się oczywiście “Cześć wujku”.

“Cześć, wujku” jako powitanie podczas rekrutacji do pracy w spółce skarbu państwa stanie się symbolem tej władzy – napisał Janusz Schwertner, dziennikarz Onetu.

Wuju złoty! Znajdziesz dla mnie robotę? Mogą być Azoty – rymuje internauta o nicku Stefan Skrupulatny.

https://twitter.com/skrupulatny/status/1426186070157369344

Wierszyków, rymowanek, fraszek czy zmodyfikowanych przysłów jest cała masa. Internauci mieli przednią zabawę, a przy okazji objawiło się wiele talentów poetyckich. To trzeba Joachimowi Brudzińskiemu zapisać na plus.

Źródło: Wyborcza.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie