Polityka i Społeczeństwo

Tak Ukraińcy dziękują Polakom za pomoc. Trudno się nie wzruszyć [VIDEO]

Oficjalny profil Ukrainy na Instagramie przygotował klip z podziękowaniami dla Polaków. Chwytające za serce wideo ma już prawie pół miliona wyświetleń.

Wojna w Ukrainie okazała się być dla Polaków testem solidarności i empatii, który ukończyliśmy z oceną celującą. Od pierwszego dnia inwazji Władimira Putina Polacy pomagają wschodnim sąsiadom w najróżniejszy sposób. Od zbiórek funduszy i żywności zaczynając, na zapraszaniu pod swój dach uciekających przed wojną ukraińskich rodzin.

Wydaje się, że skala pomocy Polaków przerosła nawet oczekiwania Ukraińców. Pełen podziwu dla empatii nad Wisłą jest Wołodymyr Zełenski. – Chcę podziękować Polsce i polskiemu narodowi za bezprecedensową pomoc niesioną Ukrainie i Ukraińcom. Jedynie w domu możemy czuć się “jak w domu”, ale Polacy robią wszystko, by Ukraińcy tak właśnie czuli się w Polsce – mówił prezydent Ukrainy pod koniec kwietnia.

Ukraina dziękuje Polakom

Teraz oficjalny instagramowy profil Ukrainy opublikował krótki film, na którym nasi wschodni sąsiedzi dziękują Polkom. Trudno się nie wzruszyć, bo wideo chwyta za serce. Do tej pory wyświetlono go już niemal pół miliona razy.

– Dziękujemy to za mało za Wasze płomienne zaangażowanie (…), za rozgrzewającą herbatę i ciepły uśmiech, za chleb tak gdzie jest nam potrzebny. Dziękujemy to za mało za ogromną pomoc wolontariuszy, za ciężarówki wypełnione dobrem (…) za Wasze codzienne wsparcie, za bezpieczeństwo dzieci będących za granicą – wyliczają Ukraińcy w spocie.

– Słów nie wystarczy, a jednak dziękujemy Wam wszystkim za nieustanną walkę o naszą i waszą wolność – słyszymy w podsumowaniu filmu.- Sława Ukrainie! Niech żyje Polska! – dodano.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ukraine.ua (@ukraine.ua)

Czytaj również:

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie