Po godzinach

Tak skupili się na atakach na Tuska, że zapomnieli o podstawowej wiedzy. Ludzie Kurskiego dali ogromną plamę

TVP Info od kilku dni stara się uzasadnić, że pomysł podwyżek płac dla zawodowych polityków (m.in. dla członków rządu, prezydenta i parlamentarzystów) jest słuszny. Telewizja tłumaczy, że za granicą wybrańcy narodu zarabiają więcej niż w Polsce. Tyle że pokazała też, ile zarabia… prezydent Wielkiej Brytanii.

Ile zarabia… prezydent Wielkiej Brytanii

Pomysł, by politycy dostali podwyżki, doprowadził wyborców do wściekłości. To niesmaczne zwłaszcza dziś, czyli w czasie, gdy dopiero co wychodzimy z covidowego kryzysu, a Polakom jest coraz ciężej z powody inflacji.

TVP Info robi wiele, by jakoś przekonać wyborców do idei podwyżek. Problem w tym, że działa nieudolnie. Teraz stacja pokazała, ile zarabia… prezydent Wielkiej Brytanii. Co w tym dziwnego? To, że Wielka Brytania nie ma prezydenta.

Najpierw pokazano zarobki brytyjskich parlamentarzystów. Na planszy wyświetliły się dokładne kwoty. Brytyjscy posłowie dostają po ok. 36,5 tys. zł. W alternatywnej rzeczywistości TVP Info kraj za Kanałem LaManche ma też prezydenta. Ten zarabia aż 13 114 funtów, czyli ponad 70 tys. zł.

Internet kpi z błędu

Internauci szybko wykpili to, co pokazało TVP Info.

“Prezydentem Wielkiej Brytanii są The Beatles. Przecież wiadomo. Wybory są co roku trzydziestego siódmego listopada i każdy brytyjski obywatel może w nich oddać cztery głosy, chyba że nie chce, to wtedy tylko pięć” – napisał dziennikarz Rafał Hirsch.

 

Swoje 3 grosze dodał pisarz Łukasz Pawłowski. “No właśnie, taką kasę dostaje, a nawet nikt nie wie, kim jest i co robi. Tym bardziej naszym należą się podwyżki” – napisał.

Ze sprawy żartował też portal “Aszdziennik”, który ogłosił… koniec panowania Elżbiety II.

Wielka Brytania ma takiego Prezydenta jak Polska, czyli żadnego” – napisali na Twitterze Młodzi Demokraci.

 

Przypomnijmy, że Wielka Brytania jest od lat monarchią parlamentarną. Na jej czele stoi królowa Elżbieta II, a nie prezydent. Co prawda, nie ma ona realnej władzy – pełni funkcje reprezentacyjne. Władzę sprawuje zaś rząd wybierany oczywiście w wyniku wyborów.

Źródło: TVP Info, Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie