Po godzinach

Tak skupili się na atakach na Tuska, że zapomnieli o podstawowej wiedzy. Ludzie Kurskiego dali ogromną plamę

TVP Info od kilku dni stara się uzasadnić, że pomysł podwyżek płac dla zawodowych polityków (m.in. dla członków rządu, prezydenta i parlamentarzystów) jest słuszny. Telewizja tłumaczy, że za granicą wybrańcy narodu zarabiają więcej niż w Polsce. Tyle że pokazała też, ile zarabia… prezydent Wielkiej Brytanii.

Ile zarabia… prezydent Wielkiej Brytanii

Pomysł, by politycy dostali podwyżki, doprowadził wyborców do wściekłości. To niesmaczne zwłaszcza dziś, czyli w czasie, gdy dopiero co wychodzimy z covidowego kryzysu, a Polakom jest coraz ciężej z powody inflacji.

TVP Info robi wiele, by jakoś przekonać wyborców do idei podwyżek. Problem w tym, że działa nieudolnie. Teraz stacja pokazała, ile zarabia… prezydent Wielkiej Brytanii. Co w tym dziwnego? To, że Wielka Brytania nie ma prezydenta.

Najpierw pokazano zarobki brytyjskich parlamentarzystów. Na planszy wyświetliły się dokładne kwoty. Brytyjscy posłowie dostają po ok. 36,5 tys. zł. W alternatywnej rzeczywistości TVP Info kraj za Kanałem LaManche ma też prezydenta. Ten zarabia aż 13 114 funtów, czyli ponad 70 tys. zł.

Internet kpi z błędu

Internauci szybko wykpili to, co pokazało TVP Info.

“Prezydentem Wielkiej Brytanii są The Beatles. Przecież wiadomo. Wybory są co roku trzydziestego siódmego listopada i każdy brytyjski obywatel może w nich oddać cztery głosy, chyba że nie chce, to wtedy tylko pięć” – napisał dziennikarz Rafał Hirsch.

 

Swoje 3 grosze dodał pisarz Łukasz Pawłowski. “No właśnie, taką kasę dostaje, a nawet nikt nie wie, kim jest i co robi. Tym bardziej naszym należą się podwyżki” – napisał.

Ze sprawy żartował też portal “Aszdziennik”, który ogłosił… koniec panowania Elżbiety II.

Wielka Brytania ma takiego Prezydenta jak Polska, czyli żadnego” – napisali na Twitterze Młodzi Demokraci.

 

Przypomnijmy, że Wielka Brytania jest od lat monarchią parlamentarną. Na jej czele stoi królowa Elżbieta II, a nie prezydent. Co prawda, nie ma ona realnej władzy – pełni funkcje reprezentacyjne. Władzę sprawuje zaś rząd wybierany oczywiście w wyniku wyborów.

Źródło: TVP Info, Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Dziennikarz. Na stałe współpracuje z portalami Crowd Media, Comparic i Bitcoin.pl. Jego artykuły publikują też Polsat News i Interia. W latach 2017 - 2018 asystent społeczny posłanki Mirosławy Nykiel, wiceprzewodniczącej Komisji ds. Gospodarki.

Media Tygodnia
Ładowanie