Polityka i Społeczeństwo

Tak się zaczyna cenzurowanie mediów? Ważny tekst wycofany z dziennika należącego do Polska Press

gazety

Z toruńskiego dziennika należącego do Polska Press zniknął w ostatniej chwili przed drukiem felieton krytykujący TVP. Decyzję o wycofaniu tekstu podjął nowy redaktor naczelny, Marcin Habel.

O sprawie informuje portal Wirtualnemedia.pl. Od 16 lat w piątkowych numerach „Nowości Dziennika Toruńskiego” stale pojawiał się felieton autorstwa Ryszarda Warty. W minionym tygodniu tekst się nie ukazał.

Decyzję o jego wycofaniu podjął nowy redaktor naczelny tytułów Polska Press w Bydgoszczy i Toruniu Marcin Habel. Dlaczego? Autor krytykował w felietonie działania TVP – stronniczą relację wyborów prezydenckich w Rzeszowie.

Jak dowiedziały się Wirtualnemedia.pl, tekst spadł z łamów gazety w ostatniej chwili, już po łamaniu i niedługo przed odesłaniem pliku do druku. Marcin Habel poinformował redakcję o swojej decyzji w piątek, podczas kolegium redakcyjnego. Tłumaczył, że gazeta ma „trzymać się środka” i skupić na sprawach lokalnych. Apelował o współpracę opartą o wzajemne zaufanie. Trzeba przyznać, że sam naczelny w nowatorski sposób podszedł do budowy owego zaufania.

Jakieś 16 lat pisałem co piątek w „Nowościach” teksty o mediach dobrych i złych, dziennikarskiej rzetelności, zmianach na rynku medialnym, propagandzie – o tym ostatnim ostatnio częściej. Kolejny tekst miał się ukazać dziś, ale się nie ukazał. Resztę, każdy może sobie dopowiedzieć sam – napisał na Facebooku Ryszard Warta. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl dziennikarz przyznał, że nigdy wcześniej nie spotkał się z podobną sytuacją.

Marcin Habel od 2019 roku pracował w TVP w Bydgoszczy jako szef portalu bydgoszcz.tvp.pl. Od początku czerwca kieruje mediom należącym do Polska Press w województwie kujawsko-pomorskim.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie