Polityka i Społeczeństwo

Tak się walczy z nienawiścią w polityce? Andrzej Duda na swojej konwencji promował hejterów

Konwencja Dudy
Flickr.com/Prawo i Sprawiedliwość

Konwencja Andrzeja Dudy przykuła uwagę całej Polski. Wydarzenie zostało zorganizowane z ogromnym rozmachem, z całego kraju zwieziono członków PiS i Klubów Gazety Polskiej. Co ciekawe, autokary celowo przywiozły do Warszawy prawie dwa razy więcej osób niż mogła pomieścić sala. W takiej obstawie urzędujący Prezydent czuł się bezpiecznie, agresywny tłum z pewnością uciszyłby gwizdy przeciwników. W równie ciekawej asyście Duda pojawił się na scenie.

Media rządowe powtarzają jak mantrę zarzuty o hejt wobec urzędującego Prezydenta. Tymczasem Andrzej Duda wystąpił podczas swojej konwencji w asyście politycznych hejterów, radykałów z Białegostoku. Konkretnie chodzi o Bartosza Sokołowskiego – 25-latek jest prezesem Młodzieży Wszechpolskiej w tym mieście znanym z niewielkiej liczby ludności i dużego natężenia homofobii i ksenofobii. Sokołowski zasłynął spaleniem kukły z twarzą Ryszarda Petru dwa lata temu.

Były prezes .Nowoczesnej złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Prokuratura w Białymstoku znana jest jednak z tolerancji… wobec zachowań związanych z rasizmem, homofobią czy innymi formami mowy nienawiści. To właśnie w tym okręgu prokurator stwierdził, że swastyka jest tybetańskim symbolem szczęścia i umorzył śledztwo ws. propagowania faszyzmu.

Nie inaczej było w sprawie młodego radykała z Młodzieży Wszechpolskiej. Sokołowski znalazł w prokuraturze parasol ochronny, prokurator odmówił wszczęcia śledztwa, bo uznał, że w spaleniu kukły z wizerunkiem znanej osoby nie ma znamion przestępstwa. Prokuratura jest w skali kraju kontrolowana przez Zbigniewa Ziobrę. Można domyślać się, że to właśnie PiS-owska ochrona zadecydowała o bezkarności Sokołowskiego. Kilka miesięcy po spaleniu kukły symbolizującej liberalnego polityka, wystartował bowiem w wyborach samorządowych, z list PiS.

Sokołowski wcześniej był asystentem społecznym Andruszkiewicza, obecnego wiceministra cyfryzacji z nadania PiS, który przeszedł do tego ugrupowania mimo, że dostał się do Sejmu z list Kukiz ’15. Jesteśmy więc świadkami walki jaką PiS toczy z Konfederacją i innymi radykalnie prawicowymi ugrupowaniami o młodzież wychowaną na marszach niepodległości i rasistowskich trybunach stadionów piłkarskich.

Hejt, mowa nienawiści, bezkarność, promocja na najwyższym poziomie państwowym. Tak wygląda “kariera” prezesa Białostockiej Młodzieży Wszechpolskiej. Z pewnością PR-owcy Dudy dobrze przemyśleli ruch z wyprowadzeniem Prezydenta na scenę przez taką osobę. To jasny komunikat dla radykałów – współpraca z władzą ma im dać immunitet i dodatkowe korzyści.

źródło: onet.pl

Fot.:Flickr.com/Prawo i Sprawiedliwość

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie