Polityka i Społeczeństwo

Tak się robi karierę! Ojciec w PiS-ie, a syn? Zobaczcie sami

Solidarność punktuje patologie PiS w KGHM. Związkowcy mają dość dobrej zmiany w spółkach
fot. flickr/Sejm RP

Nikodem Matusiak został prezesem spółki Inova z grupy KGHM. I pewnie byłaby to jedna z wielu informacji dnia, które jednym uchem wpadną, drugim wypadną. No, jest jednak pewien szczegół, który powoduje, że warto się nad tą wiadomością zatrzymać.

PiS idzie po stanowiska dla rodzin i bliskich, jak po swoje. W końcu “im się to po prostu należało”. Żadnego wstydu, żadnych skrupułów, i żadnych kwalifikacji. Dopiero co słyszeliśmy o Kamili Andruszkiewicz, żonie wiceministra cyfryzacji, która została prezesem jednoosobowego zarządu państwowej Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.

Ale to nie koniec. W ubiegłym tygodniu pojawiły się informacje o nowej posadzie dla Łukasza Zbonikowskiego. Tak, to ten były poseł PiS, którego w ubiegłym roku wyrzucono z partii,a który został prezesem spółki należącej do Skarbu Państwa. O Zbonikowskim było głośno kilka lat temu, gdy jego żona oskarżyła go o stosowanie przemocy.

Jak się okazuje, zawrotną karierę robi także Nikodem Matusiak, syn Grzegorza Matusiaka – posła Prawa i Sprawiedliwości. 34-latek musi być wyjątkowo zdolny, bo ścieżka jego zawodowej drogi jest imponująca. W 2017 r. był dyrektorem zarządzającym i prokurentem w Grupie Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Rok później awansował na stanowisko pełnomocnika ds. organizacji i rozwoju JSW.

Ze stanowiskiem pełnomocnika pożegnał się jednak po roku, gdyż trafił do czeskiej spółki węglowej OKD. Ponownie jednak jego kariera w tym miejscu trwała tylko rok. Teraz Matusiak został prezesem spółki Inova z grupy KGHM. Nie posiada wykształcenia kierunkowego związanego z górnictwem…Można? Można.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie