Pandemia Polityka i Społeczeństwo

TAK reżim Kim Dzong Una walczy z koronawirusem w Korei Płn. Nie uwierzycie, jakie bzdury wymyślił dyktator

Alexander Khitrov / Shutterstock.com

Korea Północna długo udawała, że kraj jest wolny od pandemii koronawirusa, ale i reżim Kim Dzong Una w końcu się ugiął. Ogłoszono pierwsze przypadki zakażenia i poradzono, jak radzić sobie z chorobą.

Korea Północna oficjalnie zmaga się z koronawirusem od nieco ponad tygodnia. Pierwsze zakażenie oficjalnie ogłoszono 12 maja, a liczba zachorowań szybko wzrosła do 300 tysięcy, a teraz władze ogłosiły ok. 2 mln przypadków „gorączki”. Podczas gdy w Europie odchodzimy od restrykcji i maseczek, Koreańczycy z północy dopiero poznają COVID-19.

Północnokoreańska propaganda nazywa koronawirusa „gorączką” i zachęca do walki z nim przy użyciu… tradycyjnych metod. Państwie media zachęcają obywateli do stosowania takich metod leczniczych, jak gorące napary i płukanie gardła solą. Ponoć do Pjongjangu trafiło tysiąc ton soli, która ma posłużyć jako „preparat antyseptyczny”. Jak instruowano w mediach, gardło powinno być płukane słoną wodą rano i wieczorem.

Jak informuje BBC, wśród polecanych przez południowokoreańskie media sposobów na radzenie sobie z chorobą, są też: herbata imbirowa, napar z wiciokrzewu lub z liści wierzby. Jak podkreśla BBC, faktycznie może to złagodzić objawy, ale nie jest to lekarstwo na wirusa.

Brytyjskie media donoszą też, że północnokoreańska służba zdrowia przechodzi kryzys. W szpitalach ma brakować personelu, leków i sprzętu. Co istotne, władze Korei Północnej odrzuciły w zeszłym roku propozycję z Chin dotyczącą przyjęcia trzech milionów dawek szczepionek. Reżim Kim Dzong Una nie odpowiedział na ofertę pomocy z Korei Południowej.

Teraz sytuacja się zmieniła – CNN poinformowało, że w ostatnich dniach do Chin przyleciały trzy północnokoreańskie samoloty transportowe. Miały przewieźć do Korei „środki gotowe pomóc w walce z koronawirusem”.

Czytaj również:

Źródło: TVN24

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie