Polityka i Społeczeństwo

Tak Polacy ocenili pracę prezydenta. Miłość własna Andrzeja Dudy mocno na tym ucierpi [SONDAŻ]

Prezydent Duda
praszkiewicz / Shutterstock.com

Prezydent Andrzej Duda ma powody do zmartwienia. Nowy sondaż pokazuje, że Polacy nie oceniają dobrze pracy głowy państwa.

Andrzej Duda osiągnął swój cel – wygrał w zeszłym roku wybory prezydenckie i wywalczył drugą kadencję. Po roku może się jednak wydawać, że było to celem samym w sobie. Jeżeli ktoś sądził, że Duda postanowi pozytywnie zaakcentować swoją obecność w polityce, wybić się na niezależność, wymazać niekorzystne, „długopisowe” skojarzenia z pierwszej kadencji – srogo się zawiódł.

Duda ma ten komfort, że wyborcy go już nie rozliczą, ale mogą ocenić jego pracę. Tak jak w najnowszym sondażu United Surveys dla WP.

Polaków zapytano, jak oceniają działalność Andrzeja Dudy. Wyniki nie są dla prezydenta korzystne. Okazuje się, że ponad połowa obywateli ocenia prace prezydenta źle. 16,6 proc. wybrało odpowiedź „Raczej źle”, a aż 35,8 proc. uważa, że Duda wykonuje swoje obowiązki „Zdecydowanie źle”. Na drugim biegunie – odpowiedź „Zdecydowanie dobrze” – jest 21,5 proc. Polaków. Podobna grupa – 21,6 proc. – ocenia pracę Andrzeja Dudy „Raczej dobrze”. Co ciekawe tylko 4,6 proc. ankietowanych nie ma na ten temat sprecyzowanej opinii, co oznacza, że jeśli chodzi o prezydenta, to Polacy mają wyrobioną opinię.

W poprzednim miesiącu Andrzej Duda zaliczył też spory spadek w rankingu zaufania, który IBRiS przygotowuje dla Onetu. We wrześniu prezydent był liderem zestawienia, ufało mu 44,4 proc. badanych. W ostatnim zestawieniu Duda miał już tylko 40,1 proc. zaufania, a w rankingu wyprzedził go Rafał Trzaskowski (któremu ufa 42 proc. Polaków). Nieufność wobec Dudy zadeklarowało z kolei aż 50,8 proc. ankietowanych.

Źródło: WP, Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie