Polityka i Społeczeństwo

TAK Polacy ocenili decyzję o odwołaniu Kurskiego. Reakcja wyborców PiS szczególnie zasmuci “Bulteriera”

Jak Kurski zarżnął kurę znoszącą złote jaja

Jacek Kurski nie jest już prezesem TVP. Nie jest zaskoczeniem, że większość Polaków popiera decyzję o odwołaniu „bulteriera” ze stanowiska. Niespodzianką jest fakt, że podobnie uważają wyborcy PiS.

To był prawdziwy szok! Informacja o odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP zaskoczyła nawet polityków obozu władzy. „Bulterier” czeka teraz na „nowe zadania” od swojego środowiska politycznego. Wciąż jednak niewiadomo, jak potoczy się jego polityczna przyszłość.

Telewizją Publiczną steruje teraz Mateusz Matyszkowicz. Choć trudno liczyć, że w TVP dokona się przemiana i nagle zmieni się w rzetelne i obiektywne medium, to jednak nie da się ukryć, że odwołanie Kurskiego to dobra decyzja. Tak uważa zresztą znaczna większość Polaków.

W sondażu przeprowadzonym przez IBRiS dla „Rzeczpospolitej” zapytano o ocenę decyzji o odwołaniu Jacka Kurskiego ze stanowiska. Aż 64,6 proc. respondentów uważa ten ruch za słuszny. „Zdecydowanie dobrze” tę decyzję ocenia aż 41,1 proc. ankietowanych a „raczej dobrze” – 23,5 proc.

Grupka obrońców Kurskiego jest znacznie mniejsza. Zaledwie 11 proc. badanych uważa, że ruch Rady Media Narodowych za zły. 6,6 proc twierdzi, że była to „raczej zła” decyzja a 4,4 proc. „zdecydowanie zła”.

Wyniki nie są niespodzianką. Zaskakuje co innego – opinia wyborców PiS. Można było się spodziewać, że miażdżąca część elektoratu partii rządzącej stanie murem za Kurskim. Nic podobnego. 45 proc. osób deklarujących się jako wyborcy PiS twierdzi, że podjęto słuszną decyzję. Odwołanie Kurskiego za błąd uważa 32 proc. elektoratu partii władzy.

Zmiana zmianą, ale respondenci dobrze wiedzą, że wiele ona w funkcjonowaniu TVP nie zmieni. Tak uważa 53,9 proc. ankietowanych. Zaledwie 6,1 proc. ma nadzieję, że odwołanie Kurskiego zmieni TVP na lepsze. Więcej jest pesymistów – 6,7 proc. respondentów obawia się, że TVP zmieni się na gorsze.

Źródło: Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie