TAK PiS zaciera ślady afery wizowej. Ze stron rządowych znikają ważne informacje

Dzieje się coś dziwne. Ze stron rządowych znikają wiadomości, w których pojawił się wątek i w ogóle nazwisko Edgara K. Chodzi o współpracownika byłego wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka.

Edgar K. znika ze stron rządowych

Wspomniany Edgar K. jest, jak podają media, zamieszany w aferę wizową. Portal wp.pl podał ostatnio, że nie jest w sprawie świadkiem, bowiem usłyszał już zarzut dot. płatnej protekcji.

O krok dalej poszedł sąd. 28 kwietnia wydał nakaz jego aresztowania na trzy miesiące. K. to zaś, jak już wspomnieliśmy, współpracownik Piotra Wawrzyka. Podobno miał wpływać na polityków i urzędników, by ci pozytywnie rozpatrywali wnioski wizowe wskazanych przez niego osób.

Postacią K. zainteresowała się posłanka Lewicy, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Właśnie ujawniła, że z jednego z artykułów na stronie internetowej polskiego rządu usunięto jego nazwisko.

„Wow. Wizy za łapówki to tak bardzo „nie-afera”, że ktoś pracujący dla rządu niszczy dowody na powiązania Edgara K. z politykami PiS” – napisała na X. „Czystki są tak totalne, że wzmianki o Edgarze K. zaczęły znikać nawet ze starych newsów na stronach rządowych. Komuś zależy na ukryciu prawdy…” – dodała.

Jako dowód dodała zrzuty ekranu jednego z artykułów, który został opublikowany na stronie rządu. Chodzi o tekst zawierający informacje o pracy pełnomocnika rządu ds. polityki młodzieżowej. Początkowo znajdowało się tam nazwisko K.. Był on wymieniony jako jeden z trzech „Młodzieżowych Delegatów na 76. Sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ”. Można było dowiedzieć się, że „zostali nimi Karol Jędruszek, Edgar K(….) oraz Piotr Okulski.”. Nazwisko K. ostatecznie usunięto.

To nie jedyny taki przypadek

Sprawą zainteresowała się Wirtualna Polska. Portal zauważa, że ze strony Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego całkowicie usunięty artykuły, gdzie pojawił się wątek K.

„Do biura prasowego KPRM wysłaliśmy pytania o to, kto podjął decyzję o usunięciu wiadomości ze stron rządowych i z jakiego powodu. Spytaliśmy także, czy przyczyną usunięcia wiadomości było to, że Edgar K. usłyszał zarzuty płatnej protekcji i został aresztowany przez sąd. Czekamy na odpowiedzi”, puentuje swój artykuł portal wp.pl.

Źródło: wp.pl, X

Jedna odpowiedź na TAK PiS zaciera ślady afery wizowej. Ze stron rządowych znikają ważne informacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *