Polityka i Społeczeństwo

Tak partia rządząca szantażuje polityków Zjednoczonej Prawicy. “Zbieranie haków to powszechna metoda w PiS”

Flickr.com/PiS

Zbieranie i kreowanie “haków” stało się powszechną metodą w PiS – mówi prof. Wojciech Maksymowicz o kulisach PiS-owskiej polityki hakowej.

O zbieraniu haków przez Prawo i Sprawiedliwość na swoich przeciwników powiedziano już bardzo wiele. Formacja, jak i ludzie skupieni wokół partii władzy, również poddawani są takim naciskom. Przekonał się o tym na własnej skórze prof. Wojciech Maksymowicz, któremu zaczęto dorabiać gębę medycznego eksperymentalisty zabijającego dzieci. Lekarz pożegnał się klubem parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości oraz Porozumieniem Gowina, a w wywiadzie dla “Rzeczpospolitej”, opisuje hakową kuchnię obozu władzy.

Po zablokowaniu przez Porozumienie Jarosława Gowina wyborów kopertowych, w mediach były opisywane sytuacje, gdy próbowano przekupywać stanowiskami polityków. Sporo mówiło się także o hakach. Media pisały – bez nazwiska – o polityku, który nagle zmienił front przy majowych wyborach, a powodem tego miały być kompromaty obyczajowe. Prof. Maksymowicz zwraca uwagę, że właśnie rok temu, polityka hakowa osiągnęła apogeum.

Zbieranie i kreowanie „haków” stało się powszechną metodą w PiS. To dotknęło mnie, Jarosława Gowina, ale także wielu innych członków Porozumienia. To zaczęło się przed rokiem, kiedy sprzeciwiliśmy się wyborom kopertowym 10 maja – mówi “Rzeczpospolitej”.

Neurochirurg został zapytany, czy PiS ma na wielu swoich posłów haki. W odpowiedzi można przeczytać o hakowych kulisach.

Na sporą część tak. Na innych coś preparuje. Słyszałem o przypadkach, że ci, którzy się zastanawiali, czy iść z nami, w jakiś sposób byli przekonywani do pozostania w klubie. Byli zapraszani na spotkania, gdzie pokazywano im pewno rzeczy, po których zmieniali zdanie – zdradza w rozmowie.

Prof. Wojciech Maksymowicz mówi także w wywiadzie, że spodziewa się kolejnych odejść ze Zjednoczonej Prawicy – Każdy z nas ma swoich wyborców nie tylko partyjnych, przed którymi jest odpowiedzialny – tłumaczy.

Źródło Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie