Polityka i Społeczeństwo

Tak ostro jeszcze nie było. Brutalnie mocny komentarz lidera PO ws. sławetnej konferencji Kamińskiego i Błaszczaka

Mocne słowa Donalda Tuska. PiS partią anty-niepodległościową?
fot. Shutterstock/Alexandros Michailidis

Donald Tusk zamieścił na Twitterze ostry komentarz. Choć były premier zaznacza, że podobieństwo do prawdziwych postaci jest przypadkowe, to nie ma wątpliwości, iż jest to aluzja do kuriozalnej konferencji ministrów Kamińskiego i Błaszczaka.

Donald Tusk nie gryzł się w język. Zamieścił na Twitterze wymowny, mocny komentarz, w którym nie da się nie dostrzec aluzji do ostatnich wydarzeń politycznych.

Folwark zwierzęcy po polsku, czyli jak dwa wieprze na rozkaz kaczora miały przy pomocy jednej krowy odwrócić uwagę od stada tłustych kotów. Wszelkie podobieństwo do prawdziwych postaci jest przypadkowe – napisał lider PO. Tusk puszcza oko, pisząc o „przypadku”, ale trudno mieć wątpliwości – to komentarz do ostatnich wydarzeń politycznych. Chodzi o kuriozalną konferencji ministrów Mariusza Kamińskiego i Mariusza Błaszczaka oraz publikację Onetu, „Gazety Wyborczej” i Radia Zet na temat PiS-owskich układów w spółkach skarbu państwa.

Tusk sugeruje swoim wpisem, że konferencja ministrów, na której pokazano drastyczne zdjęcia przedstawiające egzekucję czy zoofilię, była próbą odwrócenia uwagi od wyników dziennikarskiego śledztwa. Wpis błyskawicznie stał się internetowym hitem, doczekał się mnóstwa reakcji:

Lider PO nawiązał w swoim wpisie do „Folwarku zwierzęcego” George’a Orwella, która stanowi alegoryczne ostrzeżenie przed ustrojem totalitarnym. W książce zwierzęta wyganiają zarządcę folwarku, Pana Jonesa, i same obejmują rządy. Władzę przejmuje knur Napoleon, który stopniowo, za pomocą terroru, wprowadza rządy autorytarne i zaczyna łamać ustalone prawa, ostatecznie wypaczając najważniejsze z praw – do hasła „wszystkie zwierzęta są równe” dopisane zostaje: „ale niektóre równiejsze”.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie