Polityka i Społeczeństwo

Tak mogło być w Polsce dzięki Dudzie. Tam użyto chińskiej szczepionki i zobaczcie, co się dzieje

Fot. Adam Guz/KPRM

Archipelag Seszeli ma problem dot. zakażeń koronawirusem. Użyto tam chińskiej szczepionki marki Sinopharm. W marcu Andrzej Duda chciał ją sprowadzić do Polski.

Szczepionka z Chin

Jak podaje wp.pl, spośród ponad 1000 mieszkańców Seszeli aż jedna trzecia otrzymała dwie dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi. Z tego 59 proc. stanowiły szczepionki Sinopharm.

Oznacza to, że chiński specyfik nie jest najwyższej jakości?

Pamiętacie, jak temat ewentualnego zakupu przez Polskę chińskich szczepionek podejmował w marcu 2021 roku pan Andrzej Duda w rozmowie z przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingiem? Aż strach pomyśleć, co będzie jak nas z tej Unii Europejskiej już wyprowadzą – twierdzi prof. Krzysztof Filipiak z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

SESZELE i CHILE – CZYLI JAK TO DOBRZE BYĆ OBYWATELEM UNII EUROPEJSKIEJ

08.05.2021 – wpisy trolli, antyszczepionkowców i…

Opublikowany przez Prof. Krzysztof J. Filipiak Sobota, 8 maja 2021

Przypomnijmy, że dziś UE zaakceptowała tylko szczepionki firm: BioNTech/Pfizer, Moderna oraz AstraZeneca i Johnson&Johnson. Szczepionki Sinopharm i Covishield (te były stosowane na Seszelach) nie uzyskały dopuszczenia na rynek UE.

Skoro na Seszelach użyto chińskiego specyfiku, a liczba chorych na COVID-19 tam nadal rośnie, coś jest nie tak. To samo zjawisko widać w Chile.

Duda chciał nas szczepić produktem z Chin

Przypomnijmy jeszcze raz: chińską szczepionkę chciał do Polski sprowadzić sam prezydent.

“Na wniosek Premiera Mateusza Morawieckiego prezydent poruszył także kwestie współpracy polsko-chińskiej w zakresie walki z pandemią koronawirusa, w tym możliwości zakupu przez Polskę szczepionek wyprodukowanych w Chinach” – informowała w marcu Kancelaria Prezydenta.

Całe szczęście do zawarcia transakcji nie doszło.

– Przypadki Seszeli i Chile będą z pewnością badany przez ekspertów oceniających te szczepionki. Cieszmy się, że jako obywatele Unii Europejskiej mamy szczególną ochronę kompetentnego grona specjalistów z EMA. Uzasadnienie WHO jest proste: kraje Trzeciego Świata, Afryki, Azji, Ameryki Południowej czekają na tańsze, szybko produkowane i dostarczane szczepionki – komentuje prof. Filipiak.

Źródło: wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie