Polityka i Społeczeństwo

Tak mocnego ataku z tej strony Morawiecki się nie spodziewał. “Wybraliśmy najdroższy i najbardziej nietrafiony model walki z koronawirusem”

Flickr.com/Kancelaria Premiera

– Na Śląsku, dzięki badaniom, wykryto, że 15-20 procent populacji górniczej miało koronawirusa. Rząd, celowo lub nieświadomie, używa więc błędnych danych – mówi Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia i były prezes NFZ.

Wywiad posła partii Jarosława Gowina dla “Dziennika Zachodniego” musiał odbić się szerokim echem w partii Jarosława Kaczyńskiego. Andrzej Sośnierz nie zostawił suchej nitki na działaniach rządu i walki rządzących z epidemią koronawirusa. Były prezes NFZ powiedział, co myśli o działaniach i efektach decyzji najważniejszych osób w państwie.
­

– Nie wiem, na jakiej podstawie rząd twierdzi, że radzimy sobie dobrze. Ja mam inne dane. Uważam, że wybraliśmy najdroższy i najbardziej nietrafiony model walki z koronawirusem. Mamy najgorszy przebieg epidemii w Europie, gorzej od nas wygląda tylko Rosja, Białoruś i Ukraina, może jeszcze Bułgaria – powiedział Sośnierz.

Ale to nie koniec zarzutów posła “Porozumienia”. Jego zdaniem powinniśmy spodziewać się kolejnych ognisk koronawirusa. – Tak będzie, bo nie przygotowaliśmy się na zduszenie epidemii, nie przygotowaliśmy żadnego spójnego modelu walki z nią. Zamiast tego odmrażamy gospodarkę, bo dłużej się już nie dało wytrzymać. I dodał, że rząd opiera się o „nieprawdziwe dane”.

– Minister mówi o wskaźniku R, który świadczy o tym, że epidemia u nas wygasa. On wynosi u nas rzekomo 0,5, czyli dwie zakażone osoby statystycznie zakażają już tylko jedną osobę, co wskazywałoby, że epidemia się cofa. To kolejna manipulacja, bo ten współczynnik powstaje dzięki temu, że wyłapujemy wszystkich nosicieli i mierzymy, ilu ludzi każdy z nich zakaził dalej. A kogo my w Polsce wyłapujemy i badamy, jak mały wycinek populacji? Na Śląsku, dzięki badaniom, wykryto, że 15-20 procent populacji górniczej miało koronawirusa. Rząd, celowo lub nieświadomie, używa więc błędnych danych. A błędna liczba dzielona przez błędną liczbę daje nam błędny wynik – zauważył Sośnierz.

Według danych Ministerstwa Zdrowia do piątku w Polsce potwierdzono 20 619 przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło 982 chorych na Covid-19.

Źródło: RP.PL, zdjęcie:

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie