Polityka i Społeczeństwo

Tak kończy się wychowanie w duchu „dobrej zmiany”. Nie uwierzycie w te oburzające słowa dziecka

W miniony weekend prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podjął bardzo ważną decyzję w sprawie przebiegu rozpoczętej właśnie kampanii wyborczej. Liderowi obozu władzy najwyraźniej wyszło w badaniach opinii publicznej, że rozpętanie kolejnej wojny światopoglądowej, w której “chłopcem do bicia” będą mityczne środowiska “LGBT+”, po prostu się opłaca. Awantura nad “tęczową zarazą” ma skutecznie przysłonić takie kwestie jak pogłębiająca się katastrofa w służbie zdrowia, totalna klęska programu “Mieszkanie plus”, brak zakładanych efektów demograficznych masowego rozdawnictwa publicznych pieniędzy, czy będąca ich efektem szalejąca drożyzna.

Skutkiem ubocznym przyjęcia takiej strategii jest zwiększenie znaczenia środowisk skrajnych, w tym skrajnie głupich i niedorzecznych. Do takich bowiem zaliczyć należy ruch, którego czołowym przedstawicielem staje się właśnie 15-letni Jakub Baryła, który zasłynął blokowaniem marszu równości w Płocku za pomocą krzyża trzymanego w dłoniach. Nie jest to osoba całkowicie anonimowa i nie brakowało osób, które zaraz po tamtym wydarzeniu chciały się do jego “eventu” dokleić.

https://twitter.com/krzysztofbosak/status/1160314520012754945?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1160314520012754945&ref_url=https%3A%2F%2Fnatemat.pl%2F281379%2Ckim-jest-jakub-baryla-15-latek-z-krzyzem-chcial-zatrzymac-marsz-rownosci

Chłopiec momentalnie staje się bohaterem całego środowiska polskiej prawicy, z tą skrajną na czele. Problem w tym, że jego poglądy, które ostatnio ujawnił wprost w internetowej telewizji wRealu24, szokują i powinny wywoływać u nas gęsią skórkę. Ilość bzdur, nielogiczności i wyssanych z palca dyrdymałów rodem z portali kreujących wykrzywioną rzeczywistość, jest przytłaczająca. Jak zauważył Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, młody Baryła wprost wiąże środowiska LGBT z Żydami, których uważa za organizatorów spisku na nasz kraj.

Nowy bohater skrajnej prawicy

ZA MARSZAMI RÓWNOŚCI STOJĄ ŻYDZI I ICH ORGANIZATORZY POWINNI TRAFIAĆ DO WIĘZIENIASkrajna prawica ma nowego bohatera. To małoletni Jakub Baryła, który z krzyżem w ręku próbował blokować płocki Marsz Równości. Chętnie wykorzystują dziecko podsuwając mu mikrofon i słodząc "taki młody, a jaki mądry!":● Oni przyjechali tutaj robić gnój, rozwalić naród polski żeby z Polski zrobić Polin● Demokracja to najgorszy ustrój, tylko monarchia katolicka● To jest satanizm pod przykrywką „każdy inny, wszyscy równi”● Powinniśmy iść po trupach do celu. Nie ma Kościoła Katolickiego bez poszanowania wypraw krzyżowych, bez reanimacji dobrego zdania o świętej inkwizycji rzymskiej● Szanujemy osoby LGBT, ale nie możemy pozwolić na to, co one robią (To tak, jakby powiedzieć: „szanujemy katolików, ale nie możemy pozwolić, by się modlili”)Nielogiczności w wypowiedziach można mnożeyć, ale nie o to chodzi, by czepiać się słów 15-latka. Jako nastolatek ma prawo, by pleść androny (kto tego nie robił w tym wieku niech pierwszy rzuci kamieniem). Tylko że dorośli przedstawiciele skrajnej prawicy kreują go na męża opatrznościowego i cytują wypowiedzi dziecka jako prawdy objawione. Bo to przecież miks poglądów Brauna, Korwina-Mikke, Godek, Międlara. Tyle że w młodszym i ładniejszym opakowaniu. I o ile dziecku można wybaczyć, że nie ma jeszcze wiedzy o świecie to jak ocenić dorosłych, którzy publicznie wygadują takie szkodliwe głupoty?O zdeprawowaniu dziecka i publicznym wypowiadaniu przez nie treści naruszających prawo zawiadomiliśmy Sąd Rodzinny w Płocku przekazując wniosek o zbadanie sytuacji małoletniego. W stosunku do rodziców chłopca złożyliśmu zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez jego opiekunów, którzy nie dopełnili obowiązku sprawowania nad nim opieki. __________wspieraj nas:www.zrzutka.pl/omzrik

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Niedziela, 18 sierpnia 2019

  • Oni przyjechali tutaj robić gnój, rozwalić naród polski, żeby z Polski zrobić Polin;
  • Demokracja to najgorszy ustrój, tylko monarchia katolicka;
  • To jest satanizm pod przykrywką „każdy inny, wszyscy równi”;
  • Powinniśmy iść po trupach do celu. Nie ma Kościoła Katolickiego bez poszanowania wypraw krzyżowych, bez reanimacji dobrego zdania o świętej inkwizycji rzymskiej;
  • Szanujemy osoby LGBT, ale nie możemy pozwolić na to, co one robią (To tak, jakby powiedzieć: „szanujemy katolików, ale nie możemy pozwolić, by się modlili”).

To wszystko możemy usłyszeć z ust młodego rasisty, kreowanego przez prawicę na bohatera. Jak zauważa OMZRiK, takie poglądy to przerażający mix poglądów Brauna, Korwin-Mikke, Godek oraz Międlara, którego 15-latek drogę chce najwyraźniej obrać, zaznaczając, że rozważa założenie sutanny.

Organizacja poinformowała także, że o zdeprawowaniu dziecka i publicznym wypowiadaniu przez nie treści naruszających prawo zawiadomiła Sąd Rodzinny w Płocku, by ten zbadał sytuację małoletniego. Do prokuratury trafiło również zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez jego opiekunów, którzy zdaniem OMZRiK nie dopełnili obowiązku sprawowania nad nim opieki. Sprawa z pewnością jeszcze powróci.

Źródło: FB

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie