Polityka i Społeczeństwo

Tak kłamie medialna propaganda PiS. Ostateczny upadek mediów publicznych w Polsce

Po ukazaniu się artykułu Newsweeka na temat ukrywania przed Jarosławem Kaczyńskim faktu spadku oglądalności programów Telewizji Polskiej, Jacek Kurski, prezes TVP opublikował oświadczenie dorównujące poziomem zatrudnianych przez siebie propagandzistów.

W oświadczeniu udowadnia, że “publikacja tygodnika „Newsweek” jest kolejną, żałosną próbą osłabienia rosnącej pozycji nadawcy publicznego. Czas publikacji artykułu jest zbieżny ze zbliżającą się konferencją ramówkową i zapewne ma odwrócić uwagę od wydarzenia potwierdzającego odbudowę siły i prestiżu Telewizji Polskiej.” TVP zapowiedziało wobec wydawcy Newsweeka, jak i autora tekstu “Pudrowanie klęski” kroki prawne.

Autor omawianego artykułu powoływał się na raporty osób z środowiska TVP i polityków PiS, które mają trafiać na biurko prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Wg Newsweeka Jacek Kurski miał zawyżać oglądalność poprzez korzystanie z niereprezentatywnego panelu badawczego Netia w przeciwieństwie do poszechnie używanego narzędzia Nielsen. W oświadczeniu pada argument, że TVP jako jedyna z czterech głównych polskich telewizji odwróciła spadkowy trend oglądalności.

Jakkolwiek by to nie wyglądało, przywołane w artykule głosy polityków PiS mówiące o zbyt dalekim upolitycznieniu państwowych mediów są zgodne z prawdą, opublikowaną przez… samą TVP.

Z danych publikowanych przez Centrum Informacji TVP wynika, że dochodzi do wyraźnego faworyzowania polityków Prawa i Sprawiedliwości w programach Telewizji z skrajnym zmarginalizowaniem przedstawicieli innych opcji. Udział polityków w czasie antenowym TVP mija się z wszelkimi proporcjami, czy jeśli chodzi o ich reprezentację w Sejmie, czy aktualne poparcie społeczne.

Sytuację dobrze ilustruje zestawienie czasu wystąpień polityków w programach TVP:

Jak takie dane mają się do “odbudowy siły i prestiżu Telewizji Polskiej”? Raczej tylko udowadniają słuszności artykułu z Newsweeka, ukazując że zawłaszczenie mediów przez Prawo i Sprawiedliwość doprowadziło do ostatecznego upadku telewizji publicznej w Polsce.

źródło: Newsweek/Centrum Informacji TVP

fot. Youtube

 POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”250″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie