Polityka i Społeczeństwo

Tak Kaczyński udaje walkę z nepotyzmem. Ta uchwała kongresu PiS to jedna wielka kpina ze społeczeństwa

kongres
Flickr.com/PiS

Od wielu lat wiadomo, że Prawo i Sprawiedliwość doskonale walczy jedynie z tymi problemami i patologiami, które samo stworzyło. Nie potrafi zaś rozwiązywać problemów milionów zwykłych ludzi, które często latami nawarstwiają się w relacjach państwo – obywatel.

Na tajnym kongresie rządzącej formacji (tajnym, ponieważ zamkniętym dla mediów) przyjęto uchwałę o walce z nepotyzmem. Przypadki nepotyzmu w naszych szeregach rzucają cień na całą naszą formację. Podważają jej wiarygodność.

Kwestionują fundamentalną dla Prawa i Sprawiedliwości zasadę, że uprawianie polityki rozumiemy jako służbę w interesie dobra wspólnego, jako pracę na rzecz pomyślności Rzeczpospolitej i jej obywateli, a nie jako sposób na osiągnięcie własnych korzyści – to fragment tej uchwały.

Współmałżonkowie, dzieci, rodzeństwo oraz rodzice posłów i senatorów Prawa i Sprawiedliwości nie mogą zasiadać w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa – można przeczytać w dokumencie. I dalej: Zakazuje się zatrudniania w spółkach Skarbu Państwa członków najbliższej rodziny posłów i senatorów Prawa i Sprawiedliwości – to jest ich współmałżonków, dzieci rodzeństwa oraz rodziców.

W dokumencie zapisano jednak wyjątek od powyższych zasad, ponieważ nie obejmują one osób, które zostały zatrudnione/pracują w strukturach spółek Skarbu Państwa ze względu na swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe, w przypadku których doszło jednocześnie do nadzwyczajnej sytuacji życiowej.

Źródło: Gazeta.pl

Jak słusznie zauważył poseł Koalicji Obywatelskiej Maciej Lasek, najistotniejsze w tej uchwale jest to, iż przyznano, że nepotyzm stworzony przez PiS istnieje naprawdę i jest poważnym problemem.

Chcąc uznać tę uchwałę za przejaw prawdziwej walki PiS z patologiami stworzonymi przez PiS, trzeba byłoby przedstawicieli formacji Jarosława Kaczyńskiego zapytać, czy ustawa o jawności majątków polityków i ich najbliższych, która wiele miesięcy temu utknęła w Trybunale Konstytucyjnym Julii Przyłębskiej zostanie odmrożona podczas jednego z kolejnych towarzyskich spotkań prezesa PiS i pani magister.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie