Polityka i Społeczeństwo

Tak Kaczyński “przekonał” Ziobrę do wspólnego głosowania. Wiele poświęcił dla Glapińskiego

Już wiadomo za co Kaczyński przehandlował drugą kadencję Adama Glapińskiego w NBP – to nowi członkowie nielegalnej KRS. Głosowanie w tej sprawie pojawiło się w ostatniej chwili. W PiS była dyscyplina partyjna.

KRS za fotel NBP

Do wyboru Glapińskiego PiS potrzebował głosów ziobrzystów, a ci jak wiadomo grają wysoko. Zresztą o tarciach w koalicji Zjednoczonej Prawicy mówi się od dawna.

Utrzymanie fotela szefa NBP było dla Kaczyńskiego ważne, dlatego przystał na warunki Ziobry. W efekcie Sejm wybrał w czwartek 15-osobowy skład nowej KRS na drugą kadencję.

Nagroda za aferę hejterską w MS

W większości do nowej neo-KRS trafili dotychczasowi członkowie, kilku kojarzonych bezpośrednio z resortem Ziobry.  Pięciu członków Rady miało należeć do grupy hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości ale jak mówił sam wiceminister Piebiak – za czynienie dobra nie wsadzamy.

PiS wykorzystało niemal stuprocentową frekwencie swoich posłów w Sejmie. Wszystko miało być ustalone na posiedzeniu klubu dzień przed czwartkowym głosowaniem a szeregowi posłowie dowiedzieli się o głosowaniu członków KRS kilka minut wcześniej.

Spór z Unią

Najwyraźniej PiS nie chce odblokować pieniędzy z KPO, nie przeszkadza mu też płacenie ogromnych kar. Czwartkowe głosowanie pokazało dobitnie, że wciąż lekceważy wyroki ETPCz i TSUE, w których podważono legalność nowej Rady.

 

Żródło: Wp.pl

Czytaj również:

Ziobro dał Kaczyńskiemu prztyczka w nos. PiS traci posłankę, Ziobro zapowiada: to nie koniec!
Kolejna gierka Putina. Rosjanie rozpowszechniają fałszywy list dotyczący Polski
TVP nie przeprasza pomimo wyroku sądu. Wolą płacić karę, niż się przyznać?

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie