Polityka i Społeczeństwo

Tak decydują się losy rządu PiS. Kulisy negocjacji opozycji z Gowinem

Gowin umywa ręce w sprawie Sądu Najwyższego. Absurdalne słowa wicepremiera
fot. flickr/KPRM

Przekaz, jaki wyłania się od dwóch dni z obozu rządzącego, każe przypuszczać, że zrobiło się tam bardzo nerwowo. Powoli nasilają się ataki na Jarosława Gowina – W obliczu nadciągającego kryzysu gospodarczego wszyscy ci, którzy przyłożą rękę do upadku rządu i rozbicia większości, popełnią fatalny, polityczny błąd i będą mieć na sumieniu stabilność systemu politycznego w naszym kraju – powiedział rano w TVP Adam Bielan. Te kilka słów pokazują, na jakim etapie jest w tej chwili obóz rządzący. Już nie chodzi o ustawę korespondencyjną wracającą z Sejmu do Senatu i głosowanie nad nią, ale o upadek rządu. Wczoraj wieczorem Fakty TVN poinformowały, że według ich informacji Gowin ma osiem szabel, a to wystarczy do robienia dużego “kuku” Kaczyńskiemu.

Dzisiejsza Gazeta Wyborcza odsłania trochę kuchni politycznej – Wprost nie proponowaliśmy Jarosławowi Gowinowi stanowiska marszałka. Krytyczny jest 6 albo 7 maja, gdy do Sejmu wróci PiS-owska ustawa o powszechnym głosowaniu korespondencyjnym. Jeśli naszej stronie się powiedzie, świat otworzy się na nowo – mówi osoba z władz Koalicji Obywatelskiej. Rozmówca Wyborczej przekonuje, że jeżeli uda się zdestabilizować większość PiS w Sejmie, to wtedy trzeba będzie potwierdzić nowy układ polityczny i na agendę wejdzie wymiana marszałka Sejmu.

Gowin usłyszał od Koalicji Obywatelskiej, że jest gotowa zaprosić Porozumienie na swoje listy w kolejnych wyborach – Jeśli gowinowcy przeszliby na stronę opozycji, należy im zapewnić polityczne bezpieczeństwo. Z tego co wiemy Gowin bardziej łączy swoją przyszłość z ludowcami, co jest bardziej naturalnym wyborem, w pełni zrozumiałym – mówi polityk KO.

Największy problem jest Włodzimierzem Czarzasty, szefem SLD, który stanowczo mówi, że żadnych rozmów z Gowinem nie będzie, ale podobno zaczyna mięknąć – Z Koalicji Obywatelskiej i PSL słychać, że przez zachowanie Czarzastego nie udało się całej opozycji usiąść do stołu z Gowinem – To prezent dla PiS. Wszyscy widzieli, jak zachowuje się opozycja, że nie jest zjednoczona, od razu zaczęli nas atakować i to wykorzystywać – mówi poseł KO.

Źródło Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie