Polityka i Społeczeństwo

Tak będzie wyglądać telewizja, gdy PiS przegłosuje Lex TVN. Wymowny materiał “Faktów”

screen TVP

„Fakty” TVN pokazały materiał, w którym porównano sposób przedstawiania przez TVP informacji o Donaldzie Tusku i Polskim Ładzie. Jeżeli PiS wprowadzi Lex TVN, taka propaganda może być jedynym źródłem informacji.

Środowe „Fakty” zaprezentowały widzom ponurą wizję świata, w którym informacje przekazują „Wiadomości” TVP. A więc świata opartego na partyjnej propagandzie. Jakub Sobieniowski zestawił sposób informowania przez TVP o powrocie Donalda Tuska i o Polskim Ładzie. Z jednej strony atak, manipulacja i obrzydzanie Tuska widzom, z drugiej – słodka propaganda, której nie powstydziłaby się Korea Północna.

Jeśli uda się tę ustawę przeprowadzić, będziemy mieli jakiś tam wpływ na to, co się dzieje w tej telewizji – tak mówił Marek Suski, przedstawiciel wnioskodawców lex TVN. We wtorek w sejmowej komisji kultury i środków przekazu projekt zyskał większość, a jeżeli ustawa wejdzie w życie, to widzowie mogą stracić prawo wyboru – takimi słowami zapowiedziała materiał Anita Werner.

A potem widzowie zobaczyli 5 minut jazdy bez trzymanki w wersji TVP.

„Polski Ład to pociąg do inwestycji!”. „Polski Ład jest szansą na wyjście na prostą po pandemii”. „Inwestycje o niespotykanej wcześniej skali!” „Po opanowaniu kryzysu PiS rusza z programem Polski Ład, który da Polakom możliwość życia na poziomie zbliżonym do zachodniego!” – słyszymy fragmenty materiałów „Wiadomości” informujące o programie PiS. Przeplatane jest to atakami na Tuska.

„Wielu Polaków uważa, że Tusk wrócił do Polski tylko dlatego, że skończyły się intratne stanowiska w Brukseli”,„Wraz z powrotem Donalda Tuska powróciły nie tylko obawy, ale także polityczny hejt”, „Powrót Tuska to agresywny język i ataki na dziennikarzy” – tak TVP obrzydzało widzom lidera PO.

Na końcu materiału przypomniano słowa Marka Suskiego, który powiedział, że TVN powinna brać przykład z TVP.

Jeszcze jest wybór, co chce się oglądać. Z naciskiem na „jeszcze” – skwitował swój materiał Jakub Sobieniowski.

PiS dąży do wprowadzenia Lex TVN, nie bacząc na konsekwencje. Głosowanie nad kontrowersyjnym prawem ma odbyć się 11 sierpnia.

Materiał można obejrzeć na stronie Faktów.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie