Polityka

Tak będzie wyglądać kampania wyborcza? Kościół angażuje się w zbieranie podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy

Flickr,com/Kancelaria Premiera

Nie tak dawno media przypomniały aferę sprzed pięciu lat związaną ze zbieraniem podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy przez jego matkę (zbierała je na publicznej uczelni, przyznając przy tym, że to niezgodne z prawem), a teraz pojawia się kolejna taka kontrowersja. Proboszcz parafii w Wierzbnej zapowiedział bowiem, że za tydzień przed kościołem działacze Akcji Katolickiej będą zbierali podpisy poparcia dla… (no właśnie!) ponownie dla Dudy . Ogłoszenie umieszczono nawet na stronie internetowej parafii. Tak co by nikomu nie umknęło.

Wierzbna całym sercem za Dudą?

Szczerze powiedziawszy, autor tych słów nie zna nikogo z Wierzbna. Ba, nawet nie wiedział dotąd o istnieniu tej miejscowości.

Związku z tym, że Crowd Media bawi i uczy, już tłumaczę: Wierzbna to miejscowość w województwie podkarpackim, w której żyje ok. 1300 mieszkańców. Ciekawsze obiekty? Przykładowo, kościół pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. I właśnie ten ostatni jest miejscem tej krótkiej opowieści.

W niedzielę 9 lutego br. proboszcz parafii odczytał bowiem zgromadzonym na mszy ogłoszenia duszpasterskie. Jedno z nich dotyczyło zbliżających się wyborów prezydenckich.

“Za tydzień po każdej Mszy Św. członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej będą zbierać podpisy popierające kandydaturę Andrzeja Dudy na prezydenta, w celu zarejestrowania Komitetu Wyborczego. Osoby chcące wyrazić swoje poparcie będą potrzebowały numer PESEL” – można przeczytać w ogłoszeniach parafialnych zamieszczonych na stronie internetowej parafii.

Informacja dla naszych czytelników z Wierzbnej (a wiemy, że jest was tam trochę – bez obaw nie powiemy proboszczowi, że nas czytacie): działacze Akcji Katolickiej będą stać przed wejściem do kościoła po mszach świętych w niedzielę 16 lutego. Wtedy będzie też szansa na wsparcie swoim podpisem i PESELem Dudę.

Członkowie Akcji Katolickiej wyrazili chęć poparcia kandydatury pana Andrzeja Dudy. Na ich prośbę odpowiedziałem pozytywnie i takie ogłoszenie zamieściłem – mówi “Gazecie Wyborczej” ks. Wiesław Dziwik, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wierzbnej.

Ludzie od Kidawy vs. ludzie Dudy

Jak dodaje, “GW”, sprawa wyszła na jaw dzięki wolontariuszom Platformy Obywatelskiej, którzy zbierają podpisy dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Ponoć i oni również pojawią się z listami w pobliżu świątyni. Coś czujemy w kościach, że będzie to inspiracja do nowego artykułu!

Źródło: Onet, Gazeta Wyborcza

POLUB NAS NA FACEBOOKU

\

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia

Ładowanie