Gospodarka

Tak będzie wyglądać 2021 rok? Kontrowersyjna prognoza dużego banku

Zbliża się koniec roku, to czas podsumowań, ale też prób spojrzenia w przyszłość. Duński Saxo Bank postanowił pokusić się o prognozę 2021 roku pod kątem gospodarki.

Saxo Bank opublikował listę prognoz na 2021 rok. Na liście znajdują się wydarzenia, które dziś mogą wydawać się mało prawdopodobne, ale ich realizacja potencjalnie wstrząśnie rynkami finansowymi. Przewidywania Saxo Banku mają stanowić potencjalne ostrzeżenie, nie powinno się ich brać za pewnik.

Jakie zdarzenia przewidują więc Duńczycy? Choćby przenosiny unijnej centrali Amazona na Cypr. Firma podejmie współpracę z wyspiarskim państwem w celu zreformuowania kodeksu podatkowego – oczywiście na korzystny dla giganta. Ten ruch nie spodoba się UE, co doprowadzi do harmonizacji przepisów podatkowych w całej Unii.

Punkt drugi to złe informacje dla Francji, która stanie się jednym z krajów o największym zadłużeniu w Europie, na co wpływ ma pandemia. Dumna Francja będzie musiała się ugiąć – nie powstrzyma kryzysu i będzie musiała liczyć na pomoc Niemiec. Co jeszcze? Czeka nas rok gwałtownej rekacji na fake newsy. Koncerny medialne i firmy zarządzające mediami społecznościowymi będą musiały wdrożyć rozległą sieć blockchain. Z wirtualnym światem związany będzie też ruch Chin, które postawią na nową walutę cyfrową, co pomoże temu państwu na kontrolę wydatków, ale też przejrzystość transakcji, dzięki czemu waluta CNY stanie się atrakcyjną alternatywą dla dolara.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie