Po godzinach Polityka i Społeczeństwo

Tak Andrzej Duda stał się już ostatecznie Adrianem. Prezydent tym wpisem pokazał, ile znaczy dla niego powaga jego urzędu

Prezydent Duda
Flickr.com/Kancelaria Prezydenta

Adrian to bohater, który jest prezydentem w serialu satyrycznym “Ucho Prezesa”. To oczywiście odpowiednik Andrzeja Dudy. Okazało się jednak, że nasza głowa państwa identyfikuje się ze swoim komediowym odpowiednikiem.

Adrian to Andrzej, Andrzej to Adrian

Ksywka Adrian chyba stała się już akceptowalna dla samego Andrzeja Dudy. Prezydent odpowiedział bowiem na tweet, w którym został nazwany właśnie tym imieniem.

Użytkownik Twittera Alex Sachs pisał o tym, co działo się za rządów Aleksandra Kwaśniewskiego i co dzieje się dziś, za kadencji Dudy. “Za Kwaśniewskiego weszliśmy do NATO i EU, za Adriana Iga wygrywa RG (Roland Garros – red.). Każdy ma swoje zasługi…” – napisał z pełną ironią.

Okazało się, że odpisał mu sam obecny prezydent. “Pamięć dobra ale wybiórcza, jak to u was. Za mojej prezydentury NATO wreszcie przyszło do Polski. Ale tego to pewnie nie chcieliście ;-)” – napisał Andrzej Duda. Jak widać, nad tym, że ma na imię Andrzej, a nie Adrian przeszedł już do porządku dziennego.

https://twitter.com/skrupulatny/status/1315256505172742146?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1315256505172742146%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fnatemat.pl%2F322903andrzej-duda-reaguje-na-imie-adrian-prezydent-mial-wpadke-na-twitterze

“Więcej powagi”

Następnie w twitterową dyskusję wtrącił się  gen. Stanisław Koziej. “O czym Pan mówi, Panie prezydencie? Proszę o więcej wiedzy i powagi. NATO było już w Polsce wtedy, gdy jeszcze nawet Pan nie myślał, że zostanie kiedykolwiek prezydentem. Każdą swoją wypowiedź w roli urzędującej głowy państwa, nawet na TT, należy kontrolować, bo idzie też na konto Polski” – napisał wojskowy, były doradca Bronisława Komorowskiego.

Do tego inni wskazywali na to, że jesteśmy częścią NATO od 1999 r.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie