Polityka i Społeczeństwo

Tajne, nocne spotkanie Kaczyńskiego z ważnymi politykami PiS. Co ustalili, by ratować rząd?

kongres
Flickr.com/PiS

W nocy i bez kamer doszło do ważnego spotkania. Jarosław Kaczyński zaprosił do rządowej willi swoich współpracowników. Zabrakło jednak premiera Mateusza Morawieckiego. Obecni byli Beata Szydło, Ryszard Terlecki, Marek Kuchciński i Jasek Sasin.

Kaczyński zaprasza na rozmowy

Do nocnego spotkania doszło w rządowej willi przy ulicy Bacciarellego w Warszawie. Mieszka tam Maciej Łopiński, mniej znana persona, człowiek, który uchodzi za szarą eminencję na dworze PiS. To w tym budynku w czwartek wieczorem pojawili się: Beata Szydło, Jacek Sasin, Marek Kuchciński, Mariusz Kamiński i Ryszard Terlecki.

Powód spotkania? Prezes PiS chciał poznać nastroje w partii w kontekście ostatnich wydarzeń. Chodziło też o matematykę. Musiał wiedzieć, na ilu posłów może liczyć w kolejnych głosowaniach, ale też to, jak poszerzyć koalicję. “Fakt” twierdzi, że udało się coś ustalić.

Wszyscy w partii zdają sobie sprawę, że większość jest krucha, dlatego ścisłe kierownictwo spotykało się, aby rozmawiać o tym, jak powiększyć koalicję – powiedział “Faktowi” człowiek z kierownictwa PiS.

Brak premiera

Dziwić może jedno. W gronie zebranych zabrakło premiera Mateusza Morawieckiego. Dlaczego? To tym dziwniejsze, że były omawiane tematy dot. partii, a więc w sporym sensie też rządu.

Pokazuje to, że pozycja premiera wcale nie jest w obozie PiS mocna. Sugerowałoby to, że Morawiecki nadal jest trochę pacynką w rękach prezesa, a nie samodzielnym liderem politycznym.

Możliwe też, że Kaczyński nie zaprosił go, ponieważ wie o niechęci do jego osoby ze strony np. Szydło i ogólnie obozu “starego PiS-u”.

Nie wiadomo, co konkretnie ustalono w czasie spotkania. Zapewne o efektach rozmów dowiemy się wkrótce.

Źródło: fakt.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie