Polityka i Społeczeństwo

Tajemnica narady ziobrystów wyszła na jaw. “Relacje z premierem dalej będą złe”

Ziobro i Morawiecki
Flickr.com/PiS

Onet rozmawiał z “człowiekiem Ziobry”. Ten twierdzi, że ostatni krok w tył Solidarnej Polski w sprawie powiązania wypłat z UE z praworządnością to część taktyki partii. – My zdania nie zmieniamy. Relacje z premierem dalej będą złe. Prawdziwym premierem i tak jest Kaczyński. To się nie zmieni – mówił portalowi ziobrysta.
Jest zdania, że partia jest gotowa do usamodzielnienia się od PiS.

Zjednoczona Prawica na rozdrożu?

Teoretycznie ziobryści się ośmieszyli. Grozili wyjściem z koalicji, jeżeli Morawiecki nie zawetuje ostatniego pomysłu UE. Teraz za kontynuowaniem udziału partii w Zjednoczonej Prawicy głosowało podobno 12 członków zarządu ugrupowania, a tylko 8 było przeciw. 

Jak przebiegała dyskusja? Była bardzo długa. Ale jeśli pan myśli, że Cymański „ostro pojechał” po Kowalskim, albo Woś po Ozdobie, to to absolutnie tak nie wyglądało. To nie ten klimat – mówił Onetowi jeden z ludzi Ziobry.

Szef (Zbigniew Ziobro – red.) nas do niczego nie przekonywał, nie łamał kołem. Niczego takiego nie było. Raczej pokazał nam możliwe warianty rozwoju sytuacji. Scenariusze co może się stać, gdy zostaniemy i odwrotnie. Zadeklarował, że uszanuje każdą decyzję i będzie ją twardo realizował – dodawał inny.

Wiadomo, że Solidarna Polska bała się tego, że PiS po wyjściu Ziobry i jego ludzi z koalicji szybko rozpocznie rozmowy o współpracy z PSL.

– Gdyby PiS się zgodził, mogłoby to nawet być dla nas korzystne. Jak? Władowaliby się w trudną koalicję z partią o postkomunistycznym rodowodzie. Zaczęłoby ich to wykrwawiać – sugerował jeden z polityków w rozmowie z Onetem.

Czas gra na korzyść ziobrystów?

Solidarna Polska pozostaje w rządzie i koalicji. Ponoć – jak twierdzą jej politycy – jest gotowa na samodzielny start w kolejnych wyborach.

Mało tego, partia liczy, że wraz z upływem czasu zacznie korzystać na problemach PiS (a tych wraz z rozwojem kryzysu gospodarczego będzie zapewne coraz więcej). Ziobryści grają na przejęcie elektoratu Konfederacji.  Czy im się to uda? Przekonamy się wkrótce…

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie