Polityka i Społeczeństwo

Tadeusz Rydzyk to zaradny biznesmen. Ogromne zarobki fundacji Lux Veritatis

Flickr.com

Fundacja ojca Tadeusza Rydzyka jest dobrze prosperującym przedsięwzięciem. Lux Veritatis zarobiła w 2020 roku 18 620 400 złotych.

Kasa fundacji Rydzyka

Fundacja Lux Veritas jest warta dziś aż 270 milionów złotych. Jej obroty w 2020 roku wyniosły z kolei 45 milionów i 998 tysięcy zł.

Skąd biorą się te środki? Większość przychodów fundacji to darowizny. Dały jej aż 33 miliony i 917 tysięcy zł. To jednak nie wszystko. Organizacja kontrowersyjnego redemptorysty zarobiła do tego bagatela 11 milionów i 281 tysięcy złotych. To efekt sprzedaży wyrobów i usług (m.in. produkcja i emisja audycji telewizyjnych, produkcja i emisja reklamy telewizyjnej, udostępnienie sygnału i programu telewizyjnego, promocja).

Mało!

Rydzykowi jednak jest nadal mało. Skrytykował nawet rząd Zjednoczonej Prawicy, że ten za mało przekazuje jego fundacji.

Dla porównania warto jednak dodać, że zysk netto Lux Veritas rok wcześniej – w 2019 r. – wyniósł 1 milion 300 tysięcy złotych.

O. Rydzyk jawi się dziś już nie tylko jako zakonnik i właściwie także polityk w jednej osobie, ale też bardzo sprawny biznesmen. Jego fundacja jest tego najlepszym przykładem.

Imperium Rydzyka to nie tylko fundacja, ale też TV Trwam i Radio Maryja, które jest fundamentem jego potęgi.

Warto zauważyć, że wspomniana krytyka PiS ze strony zakonnika może dziwić. Dotąd o. Rydzyk był zwolennikiem PiS. Możliwe, że coś się jednak zmieniło. Jeśli tak, może to oznaczać spore kłopoty dla obecnej władzy.

Źródło: se.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie