Polityka i Społeczeństwo

Ta wypowiedź stawia spór Owsiak-Pawłowicz w nowym świetle. Posłanka PiS klnie w Sejmie

fot. flickr/P.Drabik

Podczas zakończonego niedawno Przystanku Woodstock Jurek Owsiak rzucił ze sceny, że posłanka PiS Krystyna Pawłowicza powinna spróbować seksu, celem rozluźnienia się i nabrania dystansu do rzeczywistości. Słowa Owsiaka wywołały natychmiastową burzę wsród opinii publicznej. Środowiska kobiece i część posłanek natychmiast odsądziły organizatora festiwalu od czci i wiary. Rzecznik partii rządzącej Beata Mazurek poszła nawet dalej, nazywając wypowiedź Owsiaka skandalem i grożąc mu sądem. Sprawa zakończyła się w ten sposób, że organizator festiwalu publicznie przeprosił i wyraził ubolewanie.

W sprawie mamy jednak kolejny ciekawy zwrot akcji. Wszyscy powszechnie wiedzą, że Krystyna Pawłowicz to chodzący obraz kultury osobistej, taktu i elegancji. Jak się jednak okazuje, w internecie nic nie ginie, ani nie zostaje zapomniane.

W związku z ostatnimi wydarzeniami na lini Owsiak-Pawłowicz Krzysztof Luft postanowił na Twitterze odkopać artykuł Faktu z 2012 roku. Dziennik ujawnia w nim, że Pawłowicz zwróciła się do ówczesnego posła SLD Marka Balta per: “spierdalaj“. 

 

Całość wydarzenia miała miejsce na sali plenarnej Sejmu, zaś wypowiedź Pawłowicz jest ujęta w protokole, co zostało skrzętnie odnotowane w następujących słowach: “Słowo posła jest święte, trafiło więc do stenogramów publikowanych na stronach Sejmu. Na stronie 245 widnieje czarno na białym – Spierdalaj – mówi posłanka Krystyna Pawłowicz, która przez 4 lata była sędzią Trybunału Stanu”.

Jak widać kultura i klasa pełną gębą. Powyższa wypowiedź z ust posłanki PiS padła w trakcie debaty o aborcji. To jednak w żaden sposób nie usprawiedliwia jej skandalicznego zachowania.

Biorąc pod uwagę tę sytuację, która w świetle ostatnich wydarzeń znowu zyskała na aktualności, mam do wszystkich oburzonych słowami Owsiaka i stających po stronie Pawłowicz pytanie – czy dalej uważacie, że warto jest bronić posłankę PiS, przy całokształcie chamstwa jakim przez lata się popisywała? Weźcie również proszę pod uwagę, że Owsiak najzwyczajniej w świecie żartował. Żart może mało smaczny, ale nie dajmy się zwariować…

źródło: Fakt.pl 

fot. flickr/P.Drabik

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie