Polityka i Społeczeństwo

Ta wpadka premiera nie pozostała niezauważona. “Pokazuje, w jakiej sytuacji znalazł się rząd”

Podczas czwartkowej konferencji na Stadionie Narodowym mogliśmy słuchać i oglądać m.in. polskiego premiera. Mateusz Morawiecki zaliczył jednak pewną wpadkę. Pokazał się w maseczce założonej… do góry nogami.

Maseczka ubrana nie tak jak powinna

Politycy PiS stale zaliczają wpadki dot. ich zachowania w czasie pandemii. Sam premier był już widywany bez maseczki, podobnie jak prezes jego partii Jarosław Kaczyński.

W czasie konferencji na Stadionie Narodowym szef polskiego rządu miał co prawda na twarzy maseczkę. Tyle że ubraną do góry nogami…

Założenie przez premiera Morawieckiego maseczki 3M FFP3 odwrotnie, to znaczy do góry nogami, dobitnie pokazuje w jakiej sytuacji znalazł się polski rząd. Mi też się zdarza założyć maseczkę ochronną odwrotnie, gdy biegnę do pacjenta w ciężkim stanie, trzeba go zaraz intubować i każda sekunda jest ważna. Proszę mi wierzyć, że w takiej sytuacji zdarza się założyć nie tylko maseczkę odwrotnie, ale i kombinezon tyłem do przodu!  – skomentował w rozmowie z Onetem doktor Bartosz Fiałek, przewodniczący Regionu Kujawsko-Pomorskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Do prawda dodał, że to drobiazg, “choć bardzo symboliczny i wymowny”. – Ta nieprawidłowo założona maseczka mówi: decydenci spieszą się w swoich działaniach, ponieważ epidemia SARS-CoV-2 na terytorium Polski wymknęła się im spod kontroli. A pośpiech nie jest dobrym –doradcą – spuentował.

Noś dobrze maseczkę!

Sprawa jest o tyle zabawniejsza, że sam premier nie raz podkreślał, jak ważne jest staranne zakładanie maseczki. Udostępnił nawet na swoim profilu na Twitterze post resortu zdrowia, w którym promowano tego typu zachowanie.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1324758452124766208

Oczywiście Morawiecki miał zakryte usta i nos, ale ubranie maseczki do góry nogami pokazuje, że niezbyt starannie podchodzi on do kwestii zakładania tego nowego elementu naszej garderoby.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie