TA suknia Rosjanki na wyborach Miss Universe wywołała burzę. „Skrajny cynizm i nieśmieszny żart”

Strój Anny Linnikowej na wyborach Miss Universe oburzył opinię publiczną. Rosjankę okrzyknięto „miss ludobójstwa”.

Miss Universe 2023

W niedzielę w Nowym Orlealnie odbył się 71. wyborów Miss Universe. Nad samym konkursem nie ma co się rozwodzić, ktoś wygrał, ktoś przegrał, za rok kolejna edycja. Ok, z dziennikarskiego obowiązku napiszemy tylko, że wygrała Amerykanka R’Bonney Gabriel, a polska reprezentantka Aleksandra Klepaczka nie zakwalifikowała się do finałowej szesnastki.

Ale po wyborach i tak mówi się tylko o reprezentantce Rosji. Raz, że Anna Linnikowa, przedstawicielka kraju agresora jak gdyby nigdy nic wystąpiła w konkursie w Stanach Zjednoczonych, za co dostało się mocno organizatorom. A dwa, to suknia, w której wystąpiła Rosjanka w kategorii…stroje narodowe. Linnikowa pojawiła się na scenie w sukni bogato zdobionej, wysadzanej kamieniami, czerwonym płaszczu oraz z koroną na głowie. Jak poinformował prowadzący show, stylizacja Rosjanki powstała we współpracy z Ermitażem i miała nawiązywać do czasów rosyjskiego imperializmu.

Suknia spływa krwią

W sieci zawrzało. – Więc prowadzący zachwala walkę Ukrainy przeciwko rosyjskiemu imperializmowi, a następnie chwali kreację Rosjanki, która dosłownie celebruje (użył nawet dokładnie tego słowa) rosyjskie imperium? Co do cholery? Dlaczego ona w ogóle tu jest?; Obrzydliwe! Wstydźcie się! Dlaczego ona w ogóle bierze w tym udział?; Ubierając się w stylu rosyjskiego imperium, rosyjska kandydatka jedynie udowadnia, że Rosja wciąż jest imperium, które aktywnie kolonizuje swoich sąsiadów, tłumiąc ich kulturę, historię i ekonomię – pisali użytkownicy Twittera pod nagraniem przedstawiającym kreację Rosjanki.

Głos w dyskusji zabrała również dziennikarka, Anna Kalczyńska. – Ta bezczelna panienka to Anna Linnikova, kandydatka rosji w konkursie @missuniverse zaprezentowała się w rosyjskim stroju imperialnym właśnie w dniu, w którym jej rodacy – mordercy wystrzelili w imieniu kraju, z którego jest taka dumna rakiety, które zabiły co najmniej 35 niewinnych cywilów w ukraińskim Dnieprze. Hańba terrorystom z rosji. Nie pokazujcie nam swoich imperialnych sukni, spływających niewinną krwią. Wracajcie podziwiać je w swoich kazamatach, u nas nie macie czego szukać – grzmiała prezenterka „Dzień Dobry TVN”.

W podobnym tonie wypowiedziała się pochodząca z Ukrainy dziennikarka Alina Makarczuk. – Skrajny cynizm i nieśmieszny żart. Rosjanka w czerwonej sukni na scenie konkursu Miss Universe 2023. Nowy Orlean, USA. W czasie, kiedy Rosjanie zrzucili kilkadziesiąt bomb na Ukrainę i wysadzili w powietrze blok w Dnieprze. Ta suknia zawsze już będzie symbolem krwi – napisała.

Źródło: Pudelek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *