Polityka i Społeczeństwo

Ta sprawa może PiS bardzo drogo kosztować. Nawet telewizja Rydzyka brutalnie uderzyła w rząd

screen/ YouTube/ Radio Maryja

Nie polexit, nie nepotyzm, nie marnowanie pieniędzy – to wzrost cen paliw jest sprawą, przez którą cierpliwość do PiS tracą nawet jego zwolennicy. Partię rządzącą zaatakowała… Telewizja Trwam!

TV Trwam bezlitosne dla rządu

Tego na Nowogrodzkiej się nie spodziewano! W programie informacyjnym TV Tram, stacji należącej do Tadeusza Rydzyka, wyemitowano materiał o wzroście cen paliw. I nie, nie był to materiał w stylu „Wiadomości” TVP, w którym winą za podwyżki obarczony zostałby Donald Tusk. Telewizja Rydzyka dosłownie zaorała Prawo i Sprawiedliwość, przypominając dawne wypowiedzi czołowych polityków tej partii – Beaty Szydło i samego Jarosława Kaczyńskiego.

Materiał zaczyna się przypomnieniem, jak w czasach rządów PO-PSL ceny paliw podskoczyły mocno powyżej 5 zł. Winą za ten stan rzeczy opozycyjny wówczas PiS obarczał rząd.

Jest coraz gorzej. Trwa inflacja, a jednym z mechanizmów napędzających inflację, jest właśnie wzrost cen paliw – mówił Jarosław Kaczyński.

To nie jest tak naprawdę wyraz bezradności, ale to brak dobrej woli. Jest to koniunkturalna kalkulacja. Potrzebne są pieniądze w budżecie, dziura budżetowa jest wystarczająco duża, dlatego szuka się pieniędzy tam, gdzie jest ich dużo i gdzie ten pieniądz jest łatwy – przekonywała Beata Szydło.

Autorzy poznęcali się więc nad byłą premier i prezesem, by przypomnieć, że dziś to właśnie PiS jest przy władzy, a ceny osiągają granicę 6 zł za litr benzyny. A politycy obozu władzy jakby zapomnieli o cudownym rozwiązaniu, które proponowali Kika lat temu.

Następnie autor materiału przypomina widzom, że drogie paliwo przekłada się na wzrost cen towarów i usług. Podano przykład piekarni, która podniesie ceny pieczywa, jeśli będzie musiała płacić więcej za dostawę.

Można mieć więc tylko nadzieję, że politycy Prawa i Sprawiedliwości podejdą konsekwentnie do swoich słów sprzed 10 lat, i chociaż do momentu stabilizacji sytuacji na światowych rynkach paliw, zdecydują się na obniżkę podatku akcyzowego – kwitują autorzy materiału.

Znikająca krytyka

Udostępniony na stronie i social mediach Radia Maryja materiał wzbudził ogromne zainteresowanie internautów. – Jak wy mi zaimponowaliście w tej chwili – napisał poseł Konfederacji Artur Dziambor. – Szanuję za ten materiał – ocenił Tygodnika NIE.  Niestety, w środę wieczorem ktoś chyba zorientował się, że materiał za bardzo uderza w partię rządzącą i został zdjęty. Na szczęście w internecie nic nie ginie i nagranie można znaleźć w sieci.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie