Po godzinach

Ta przeróbka paska TVP Info robi furorę w sieci. Waszczykowski zdradza prawdę o konflikcie na linii Polska-USA

W krajowych mediach od rana huczy od informacji, że USA mają zamiar nałożyć na nasz kraj sankcje. Poszło oczywiście o niefortunną zmianę ustawy o IPN. Nie chodzi jednak o sankcje o charakterze gospodarczym, a restrykcje personalne, obejmujące przedstawicieli władzy w naszym kraju. Amerykańskie władze nałożyły na naszych polityków retorsje polegające na tym, że prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki stali się nieformalne persona non grata w Waszyngtonie i w związku z powyższym nie mają szans na wizytę w Białym Domu do czasu wprowadzenia zmian w kontrowersyjnej ustawie.

Czy aby na pewno chodzi jednak o zmianę ustawy o IPN?

Wygląda na to, że część internautów uważa tę historię za grubymi nićmi szytą. Wiele wskazuje na to, że  może wcale nie chodzi o kontrowersyjną ustawę, a najsłynniejszą i najbardziej zamożną polską kolonię San Escobar, do której prawa zaczęli sobie ponoć rościć Amerykanie. 

 

https://twitter.com/Phil_Backensky/status/970965565593579522

W tej kwestii stanowisko polskiej dyplomacji jest jednak nieugięte. Podobno sam Witold Waszczykowski odkrywca San Escobar osobiście zaangażował się w sprawę, by zażegnać kryzys na lini Warszawa-Waszyngton. Zadyma wokół ustawy o IPN jest zatem wyłącznie zasłoną dymną.

Polska nie jest gotowa zrezygnować z praw do San Escobar nawet w zamian za Alaskę, która nie tylko jest troszkę większa terytorialne, ale w dodatku istnieje naprawdę. A wszystko dlatego, że odkrycie dla świata San Escobar to symbol wstawania z kolan naszej polityki zagranicznej. A z symboli się nie rezygnuje. Bez względu na cenę…

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”250″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie