Po godzinach

Ta przeróbka paska TVP Info robi furorę w sieci. Waszczykowski zdradza prawdę o konflikcie na linii Polska-USA

W krajowych mediach od rana huczy od informacji, że USA mają zamiar nałożyć na nasz kraj sankcje. Poszło oczywiście o niefortunną zmianę ustawy o IPN. Nie chodzi jednak o sankcje o charakterze gospodarczym, a restrykcje personalne, obejmujące przedstawicieli władzy w naszym kraju. Amerykańskie władze nałożyły na naszych polityków retorsje polegające na tym, że prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki stali się nieformalne persona non grata w Waszyngtonie i w związku z powyższym nie mają szans na wizytę w Białym Domu do czasu wprowadzenia zmian w kontrowersyjnej ustawie.

Czy aby na pewno chodzi jednak o zmianę ustawy o IPN? Wygląda na to, że część internautów uważa tę historię za grubymi nićmi szytą. Wiele wskazuje na to, że  może wcale nie chodzi o kontrowersyjną ustawę, a najsłynniejszą i najbardziej zamożną polską kolonię San Escobar, do której prawa zaczęli sobie ponoć rościć Amerykanie. 

 

https://twitter.com/Phil_Backensky/status/970965565593579522

W tej kwestii stanowisko polskiej dyplomacji jest jednak nieugięte. Podobno sam Witold Waszczykowski odkrywca San Escobar osobiście zaangażował się w sprawę, by zażegnać kryzys na lini Warszawa-Waszyngton. Zadyma wokół ustawy o IPN jest zatem wyłącznie zasłoną dymną.

Polska nie jest gotowa zrezygnować z praw do San Escobar nawet w zamian za Alaskę, która nie tylko jest troszkę większa terytorialne, ale w dodatku istnieje naprawdę. A wszystko dlatego, że odkrycie dla świata San Escobar to symbol wstawania z kolan naszej polityki zagranicznej. A z symboli się nie rezygnuje. Bez względu na cenę…

POLUB NAS NA FACEBOOKU

 

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie