Polityka i społeczeństwo

Tą manipulacją TVP kolejny raz przekroczyła granicę. Zobaczcie, jak tym razem zaatakowano Donalda Tuska

Jarosław Kaczyński w telewizji śniadaniowej to znak, że „coś się dzieje”. Przypudrowany nosek uśmiechniętego prezesa Prawa i Sprawiedliwości – partii, która w obecnej kampanii wyborczej walczy o głosy coraz trudniejszego do utrzymania w ryzach tzw. twardego elektoratu to zwiastun kłopotów dla rządzących. Po przemówieniu redaktora naczelnego Libertè Leszka Jażdżewskiego i zdecydowanej odpowiedzi PiS ws. „obrony Polski i polskości” niewiele wskazywało na tak znaczny spadek poparcia dla formacji Kaczyńskiego, jaki możemy obserwować m.in. w przeprowadzonych rzetelnymi metodami sondażach, coraz częściej przewidujących albo zrównanie wyniku PiS z KE, a nawet jego sromotną porażkę. Po emisji filmu „Tylko nie mów nikomu” Prawo i Sprawiedliwość ma dodatkowo twardy orzech do zgryzienia. Dystansując się od Kościoła może wszak przegrać jego poparcie na rzecz środowisk narodowych w przyszłych wyborach. Dlatego też PiS robi co może, by temat rozmydlić, zmienić, a najlepiej za sprawą jeszcze ciągle sprawnej armii trolli i mediów ośmieszyć zmobilizowanym grupom wyborców kandydatów Koalicji Europejskiej. I tego właśnie w desperacji próbuje machina rządowej propagandy wobec marszu Koalicji Europejskiej „Polska w Europie” oraz jednego z jego głównych gości Donalda Tuska, który w przyszłości ma szanse ostatecznie pogrążyć panoszący się w Polsce despotyzm Prawa i Sprawiedliwości.

Kolejny raz propagandziści operowali „obciachem” tak popularnym w hejterskiej społeczności internautów. Według TVP Info i prawicowego Twittera na marsz przyszła garstka uczestników. Co znamienne, wraz z czasem nawet „paskowy TVP” łagodził treść tworzonych przez siebie komunikatów. Chyba nawet on (ona?) wie, że jesienią będzie musiał zmienić pracę.

https://twitter.com/ObserwatorXY/status/1129708513805164544

https://twitter.com/Bart_Wielinski/status/1129716394508075008

https://twitter.com/Bart_Wielinski/status/1129703797343891457

Prawo i Sprawiedliwość dawno zrozumiało, że nie jest w stanie prowadzić dobrej, pozytywnej kampanii. Już dawno nie było znanych z przeszłości marszów poparcia. Politycy dobrej zmiany uciekają w reakcyjną politykę, która była w stanie pogrążyć nawet najbardziej popularny rząd. A pozytywnej kampanii prawdopodobnie się w wykonaniu partii Kaczyńskiego nie doczekamy, będzie wszak łatwo PiS rozliczyć z złożonych deklaracji, przed kolejnymi wyborami, które z całą pewnością odsłonią co Kaczyński ma za skórą.

fot. flickr/KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie