Polityka i Społeczeństwo

Ta inicjatywa Kukiza nie podoba się Kaczyńskiemu, ale prezes może nie mieć wyjścia. Rockman postawi ultimatum?

Paweł Kukiz chce powołania komisji śledczej ds. stosowania inwigilacji przez polskie służby specjalne. Jeśli PiS zablokuje jej powstanie, rockman może zerwać współpracę z partią.

Paweł Kukiz rozmawiał już z przedstawicielami partii opozycyjnych na temat powołania komisji śledczej ds. stosowania inwigilacji przez polskie służby specjalne. Rockman spotkał się w tej sprawie z Borysem Budką, Włodzimierzem Czarzastym i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Kukiz chce, by komisja zajęła się metodami inwigilacji stosowane przez służby specjalne, ale nie tylko w ostatnich latach, lecz także za czasów rządów PO-PSL.

Nie jest przesądzone, czy opozycja poprze ten pomysł. Liderzy partii opozycyjnych chcą, by komisja zajęła się przede wszystkim sprawą Pegasusa.

W rozmowach z portalem WP politycy opozycji przekonują, że forma zaproponowana przez Kukiza byłaby na rękę PiS-owi. Teoretycznie byłaby komisja ds. inwigilacji, ale za sprawą polityków partii rządzącej jej prace skupiłyby się na okresie rządów PO-PSL.

Gdybyśmy poparli formułę komisji, którą proponuje Kukiz, to PiS by to wykorzystało przeciwko nam. Dlaczego? Ano dlatego, że partia rządząca w takiej komisji miałaby większość – tłumaczą posłowie opozycji. – A więc posłowie PiS, którzy zasiedliby w takiej komisji, zapewne zdecydowaliby, że nie zajmujemy się Pegasusem za ich rządów, tylko zaczynamy od działania służb w czasach rządów PO. A na to się nie zgodzimy, bo skandaliczne metody służb widzimy w tej chwili, afera z Pegasusem powinna być zbadana natychmiast – przekonują.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie