Po godzinach

Ta grafika pokazuje, jak nisko Polska upadła pod rządami dobrej zmiany. Absurd goni absurd

Polska pod rządami PiS to jeden wielki, niesmaczny kabaret. W niespełna 4 lata “udało się” zrobić z niekompetentnego, niedoszłego farmaceuty najpierw prawą rękę ministra obrony narodowej, a następnie oskarżonego, który do dziś siedzi w areszcie. “Udało się” zniszczyć pozycję naszego kraju w Polsce i Europie. “Udało się” zdewastować fundamenty państwa prawa.

Takich “sukcesów” jest znacznie więcej. Polska stała się krajem, w którym można dostać w twarz za skandowanie jakże obraźliwego dla wszystkich hasła “Konstytucja, można doczekać się próby zdjęcia z wystawy dzieła, na którym modelka je banana.

Szczytem absurdu były z kolei wydarzenia z poniedziałku, kiedy to Policja zatrzymała  aktywistkę Elżbietę Podleśną. Kobieta usłyszała zarzut profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Funkcjonariusze przeszukali jej dom i zabrali jej sprzęt elektroniczny. Sprawa dotyczy rozlepienia w nocy z 26 na 27 kwietnia wokół płockiego kościoła św. Dominika plakatów oraz nalepek z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, na których postaci Maryi i Dzieciątka otoczone zostały aureolami w barwach tęczy. Teraz Podleśna musi się zmierzyć z zarzutami obrazy uczuć religijnych.

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dzięki tęczowemu absurdowi używanie mają komicy, członkowie kabaretów, artyści, twórcy memów i gifów. Przykładem takiej satyrycznej perełki jest znany polski rysownik Andrzej Milewski, prowadzący rubrykę #AndrzejRysuje.

Jak widać, powodów do śmiechu jest co niemiara, choć często jest to niestety śmiech przez łzy…

Źródło: Twitter

Fot. Adam Guz / KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie