Polityka i Społeczeństwo

Ta akcja PO trafia w samo sedno. To równanie to kwintesencja rządów PiS

W czasie obecnie trwających obrad Sejmu Koalicja Obywatelska zorganizowała specjalny happening. Jej posłowie podnieśli czerwone tablice z napisami “PiS=Drożyzna”, sygnalizując problem dot. inflacji.

PiS=drożyzna

Niemal na początku obrad na mównicę weszła Marzena Okła-Drewnowicz z Platformy Obywatelskiej.

– Zgłaszam wniosek o odroczenie obrad, by pan premier Morawiecki stanął przed Polakami w prawdzie i powiedział, jak zrujnował im święta. Inflacja i drożyzna jest wam na rękę.

Wtedy puchną portfele rządu, a tracą polskie rodziny – zaczęła. – Wiem, że był pan bankierem, ale wzywam pana. Niech pan pochyli się nad tymi, którzy odkładają grosz do grosza. Niech pan pochyli się na seniorami, którzy otrzymują głodowe emerytury – dodała.

W trakcie przemówienia posłowie Koalicji Obywatelskiej wznieśli czerwone tablice z hasłem “PiS=Drożyzna”.

O sytuacji gospodarczej mówił też poseł Mirosław Suchoń z Polski 2050. – Polacy potrzebują specjalnego wsparcia. Eksperci mówią, że inflacja zostanie z nami na dłużej. Powiedzcie prawdę, jak długo zostanie z Polakami drożyzna, która demoluje ich portfele. Co z naszym projektem o zawieszeniu pobieraniu opłaty emisyjnej? – grzmiał.

Ponowił wniosek o przerwę, który wcześniej odrzucono, ale obrady kontynuowano.

Samochody przestrzegające przed inflacją

Akcja “PiS=Drożyzna” to jednak nie tylko działania posłów w Sejmie. Po Polsce krążą też samochody, na których wywieszono identyczne tablice.

Platforma Obywatelska uruchomiła do tego specjalną stronę internetową drozyzna-pis.pl, na której pokazuje, jak od 2015 roku rosły ceny poszczególnych produktów. Politycy opozycji odnosili się do słynnego koszyka Andrzeja Dudy.

Do tego przydałby się program opozycji dot. tego, jak walczyć z inflacją. W całej debacie brakuje bowiem argumentów merytorycznych, górują zaś emocje. Tak jako kraj nie pokonamy inflacji.

Źródło: NaTemat.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie