Po godzinach Polityka i Społeczeństwo

Szymon Hołownia zalicza kolejną wpadkę. Został bezlitośnie wypunktowany przez znaną dziennikarkę

Szymon Hołownia coraz bardziej podpada opinii publicznej. Teraz został skrytykowany przez Paulinę Młynarską. Odniosła się ona do m.in. jego tekstu dla “Tygodnika Powszechnego” pt. “Słudzy diabła i fałszywi prorocy”.

– Jesteśmy wobec ich knowań bezbronni niczym gimnazjum żeńskie, gwałceni w poznawczym śnie podstępną manipulacją ironizował w artykule Hołownia. Wcześniej przy innej okazji nazwał Małgorzatę Kidawy-Błońską, byłą kandydatkę KO na prezydenta, “ciocią Małgosią”, czym okazał zdaniem niektórych brak szacunku dla niej jako kobiety.

Riposta Młynarskiej

Była gwiazda TVN-u nie musiała długo czekać na celną ripostę. Ta przyszła ze strony Pauliny Młynarskiej, znanej dziennikarki.

–Tego typu teksty umniejszają, dołują i w zasadzie obrażają żeńską połowę społeczeństwa – twierdzi Młynarska, który krytykuje Hołownię za jego lekceważenie kobiet. – Co jest dla Ciebie tak trudnego w postawieniu się na naszym, kobiet i dziewczyn, miejscu i wyobrażeniu sobie jak się musimy czuć, kiedy na na każdym kroku, słyszymy, że to co “z nas” jest jakieś głupsze, gorsze, płoche, mniej serio?” – pyta dalej.

Pojawiasz się Ty, ze swoją »fajną gadką«, z gębą pełną frazesów o jednoczeniu wspólnoty i jednym aroganckim zdaniem pokazujesz, że tak naprawdę jest to owszem wspólnota, ale zadowolonych z siebie facetów, bez obciachu kultywujących męski przywilej. Te czasy minęły Szymon. Doucz się. A może raczej oducz: pogardy wobec tego co żeńskie – poucza kandydata na prezydenta dziennikarka.

Szymonie Hołownio, inteligencie, człowieku mediów, pisarzu, dziennikarzu, działaczu społeczny i w sumie fajny ( choć nie…

Opublikowany przez Paulina Młynarska Środa, 27 maja 2020

Hołownia: prawdziwa twarz celebryty

Odkąd Hołownia postanowił wystartować w wyborach, wzbudzał niezdrowe zainteresowanie i kontrowersje. Właściwie nie jest jasne, dlaczego walczy o prezydenturę. Media rozpisywały się już nt. tego, kto finansuje jego kampanię, czym obaliły pewien mit, że jest ona wynikiem finansowania społecznościowego.

Hołownia jest poza tym nieautentyczny. Przez lata był gwiazdą TVN-u, a do tego dziennikarzem katolickim. Zresztą to jego poglądy religijne wzbudzają największe kontrowersje w kontekście wizerunku, jaki teraz chce wykreować. Nie jest jasne, jak w praktyce zachowa się w takich kwestiach jak np. aborcja czy legalizacja związków partnerskich. Dobrze, że coraz częściej się zapomina i pokazuje swoje prawdziwe oblicze.

Źródło: Facebook, Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie