Po godzinach

Szymon Hołownia tym razem się zagalopował. Ten jego występ można spokojnie nazwać żenującym [Video]

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia jest w ostatnim czasie jednym z najbardziej aktywnych kandydatów na prezydenta. Wcześniej stanowczo krytykował władzę, teraz pokazał swoją wrażliwą stronę – opublikował filmik, w którym dosłownie płacze nad konstytucją.

Szymon Hołownia w ostatnich tygodniach kreuje swój wizerunek kandydata spoza układu, świeżego powiewu w polskiej polityce. Może zainspirowała go historia ukraińskiego prezydenta Wołodymira Zełeńskiego, który przed wyborem na głowę państwa był popularnym satyrykiem? A może wzorem był Ronald Reagan, hollywoodzki aktor?

Jakiekolwiek były motywacje popularnego prezentera telewizji TVN, Szymon Hołownia uznał, że w wyborczej farsie PiS może powalczyć o… właściwie nie wiadomo o co, bo na pewno nie o zwycięstwo – to jest przecież przesądzone.

Do tej pory Hołownia pokazywał stanowcze oblicze godne męża stanu. Organizował briefingi, na których krytykował władzę. Śmiało wyzwał też Andrzeja Dudę na pojedynek na programy wyborcze. Jednak nagle ten rodzący się, twardy polityk, pokazał swoje wrażliwe oblicze. Przed świętem 3 maja emocje okazały się zbyt duże – Szymon Hołownia zapłakał nad konstytucją.

To nie żart. Hołownia opublikował w mediach społecznościowych nowy filmik. Wyraźnie wzruszony kandydat na prezydenta prezentuje w nim egzemplarz polskiej konstytucji.

Ściskam was wszystkich serdecznie. Jutro święto Konstytucji. Czytam ją codziennie i chciałbym kiedyś zrobić Polskę… która będzie właśnie taka. Jak będzie trzeba, to wszystko oddam, żeby właśnie taka była. Trzymajcie się ciepło – mówi łamiącym głosem, a na koniec ociera oczy z łez.

Jasne, polska Konstytucja nie ma obecnie łatwego życia. Politycy PiS używają jej dla swoich celów – zauważają, gdy jest potrzebna i można uzasadnić nią kontrowersyjne działania, a gdy to wygodne – ignorują jej zapisy. Zdecydowanie, sytuacja warta jest łez. Tylko czy wylewanych publicznie przez kandydata na prezydenta? Czy to był szczery wybuch emocji – akurat przy włączonej kamerze, hm? – czy raczej show obliczone na zgarnięcie dodatkowego procenta–dwóch głosów? Nie chcemy przesądzać, ale wydaje się, że najlepiej konstytucję zostawić w spokoju – przestrzegać jej i szanować, a nie wykorzystywać do politycznych gier.

A występ Hołowni został oczywiście zauważony przez internautów:

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie