Polityka i Społeczeństwo

Szymon Hołownia nie wyklucza współpracy z politykami Zjednoczonej Prawicy. “Są tam sensowni ludzie”

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia nie wykluczył współpracy z politykami PiS. – Wyobrażam sobie współpracę z niektórymi osobami ze Zjednoczonej Prawicy – przyznał były kandydat na prezydenta.

Szymon Hołownia był gościem TOK FM. Tematem rozmowy była oczywiście polityka – były kandydat na prezydenta zainaugurował działalność swojego ruchu obywatelskiego. Celem ruchu Polska 2050 jest oczywiście walka w wyborach parlamentarnych w 2023 roku. Hołownię zapytano, czy widziałby możliwość stworzenia koalicji z PiS. Były dziennikarz TVN odparł, że w obecnej sytuacji nie byłoby to możliwe. Ale nie wykluczył współpracy z politykami koalicji rządzącej w przyszłości.

Choć w całym obozie Zjednoczonej Prawicy są sensowni ludzie. Na różnych jej skrzydłach, ale nie mówię tutaj o Solidarnej Polsce Ziobry. Jeżeli dałoby się z tymi ludźmi współpracować – powiedzmy w sojuszu taktycznym – dla lepszego załatwiania polskich spraw to tak, my nie myślimy sekciarsko – mówił Hołownia.

Swoich ewentualnych politycznych sojuszników Hołownia widzi w politykach Porozumienia Jarosława Gowina.

Podkreślam, jest mi trudno wyobrazić sobie koalicję z PiS nawet za kilka lat, ale wyobrażam sobie współpracę merytoryczną z niektórymi osobami ze Zjednoczonej Prawicy. Myślę, tu bardziej o niektórych ludziach związanych z Porozumieniem Gowina, bo nie wszyscy zostali zaczadzeni PiS-owską ideologią – tłumaczy twórca ruchu Polska 2050.

Hołownię zapytano także o głośną w ostatnich dniach sprawie tęczowych flag wywieszanych podczas marszu w rocznicę Powstania Warszawskiego.

To takie miejsce w czasie, żeby stać w milczeniu, uronić łzę. Wojny światopoglądowe zawsze zdążymy toczyć. Oczywiście, osoby LGBT w Polsce mają prawo czuć się dyskryminowane. Skandaliczne zachowania wobec nich powinny być piętnowane. Te akcje, które obserwowaliśmy podczas obchodów, nie posuwają dialogu do przodu. Były skierowane w zasadzie tylko do swojej grupy przekonanych. Ja wiem, że krzyk czasem jest ważny, ale ja od niego wolę rozmowę – stwierdził były kandydat na prezydenta.

Źródło: TOK FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie