Polityka i Społeczeństwo

Szymon Hołownia już zmienia poglądy? Zobaczcie, jakiego tematu boi się jak ognia

Flikcr/Otwarte Klatki

Szymon Hołownia znany jest ze swoich konserwatywno-chadeckich poglądów. Pomimo, że przez lata pracował w stacji TVN, która kojarzona jest z kręgami liberalnymi, to często odwoływał się do wartości chrześcijańskich. Kwestie światopoglądowe wywołują w Polsce duże emocje, dziennikarz Polsat News zapytał kandydata na Prezydenta jakie są jego poglądy na problem aborcji.

Uważam, że ustawy nazywanej “zgniłym kompromisem”, ale jednak kompromisem wypracowanym w debacie długiej i ostrej, nie należy zmieniać w jedną ani w drugą stronę – odpowiedział Szymon Hołownia. W polskim prawie aborcja jest nielegalna poza trzema ustawowymi wyjątkami.

Wyjątki te chciał usunąć rząd PiS, co faktycznie wywołało w kraju falę tzw. “Czarnych Protestów”, polskie kobiety były też wspierane przez feministki i znane osoby z całego świata. Wobec takiego oporu PiS cofnął się i nie uchwalił zmian.  Czy Hołownia także boi się tej presji?

Kandydat na Prezydenta znany był bowiem z innych poglądów. Musi się jednak liczyć z tym, że jego zwolennicy to liberalne centrum, jego nowa postawa jest właśnie w tym duchu. Bardzo możliwe, że to efekt analizy jego sztabu wyborczego. Jeszcze na początku grudnia zapytany o tą samą kwestię odpowiedział, że ws. aborcji trzeba będzie “usiąść do stołu”. Tamta wypowiedź wywołała falę negatywnych komentarzy. Szymon Hołownia zadecydował widocznie, że nie chce otwierać światopoglądowej puszki pandory.

źródła: gazeta.pl

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie