Polityka i Społeczeństwo

Szykuje się wyborcza petarda! Na jaw wyszły ustalenia między Tuskiem i Trzaskowskim

Tusk i Trzaskowski, Trzaskowski i Tusk. Kolejność nazwisk jest obojętna, bo i tak szykuje się wyborcza petarda. Panowie doszli do porozumienia.

Przed Radą Krajową Platformy Obywatelskiej, która odbyła się na początku lipca, między Donaldem Tuskiem i Rafałem Trzaskowskim odbyła się mała partia szachów. Prezydent Warszawy chciał się zmierzyć z byłym premierem w wyścigu do fotela przewodniczącego największej partii opozycyjnej.

Okazało się, że wyrażany entuzjazm wobec powrotu Donalda Tuska jest w ugrupowaniu tak wielki, że Rafał Trzaskowski oddał pole do działania wielokrotnemu pogromcy Jarosława Kaczyńskiego.

Potem były delikatne foszki i czas do przemyśleń. Nie było żadnych upokorzeń, okazywania wyższości czy newsów o wielkim konflikcie. Po prostu odbyła się sjesta i jak donosi Fakt.pl, drzemka wychodzi na dobre nie tylko obu panom oraz Platformie Obywatelskiej, ale przede wszystkim obywatelkom i obywatelom, którzy chcą się z aktualną władzą pożegnać.

W siedzibie Platformy Obywatelskiej odbyło się spotkanie Donalda Tuska, Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego. Jak nieoficjalnie donosi Fakt.pl, Tusk i Trzaskowski dogadali się między sobą i ustalili swoje role na scenie politycznej. Oczywiście cel jest jeden – rozprawienie się ze Zjednoczoną Prawicą.

Tusk będzie odpowiedzialny za zorganizowanie struktur partii, mobilizację dołów partyjnych tak, by Platforma w wyborach w 2023 roku miała ok. 30 proc. poparcia. Rafał Trzaskowski ma za zadanie zmobilizować samorządowców oraz młodych ludzi wokół PO, którą do działania będzie pobudzał Tusk – mówi informator dziennika. W partii panuje przekonanie, że wspólnie z Szymonem Hołownią i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, w zasięgu jest przekroczenie 40 proc. w wyborach.

Musimy jednak skorygować informacje, że duet Tusk-Trzaskowski jest w stanie wjechać windą tylko na poziom 30 proc. Dokładamy do tego kolejne 5 pkt. proc. Taki zestaw nazwisk to samograj. Taki zestaw to petarda wyborcza.

Źródło – Fakt.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie