Polityka i Społeczeństwo

Szykuje się wyborcza petarda! Na jaw wyszły ustalenia między Tuskiem i Trzaskowskim

Tusk i Trzaskowski, Trzaskowski i Tusk. Kolejność nazwisk jest obojętna, bo i tak szykuje się wyborcza petarda. Panowie doszli do porozumienia.

Przed Radą Krajową Platformy Obywatelskiej, która odbyła się na początku lipca, między Donaldem Tuskiem i Rafałem Trzaskowskim odbyła się mała partia szachów. Prezydent Warszawy chciał się zmierzyć z byłym premierem w wyścigu do fotela przewodniczącego największej partii opozycyjnej. Okazało się, że wyrażany entuzjazm wobec powrotu Donalda Tuska jest w ugrupowaniu tak wielki, że Rafał Trzaskowski oddał pole do działania wielokrotnemu pogromcy Jarosława Kaczyńskiego.

Potem były delikatne foszki i czas do przemyśleń. Nie było żadnych upokorzeń, okazywania wyższości czy newsów o wielkim konflikcie. Po prostu odbyła się sjesta i jak donosi Fakt.pl, drzemka wychodzi na dobre nie tylko obu panom oraz Platformie Obywatelskiej, ale przede wszystkim obywatelkom i obywatelom, którzy chcą się z aktualną władzą pożegnać.

W siedzibie Platformy Obywatelskiej odbyło się spotkanie Donalda Tuska, Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego. Jak nieoficjalnie donosi Fakt.pl, Tusk i Trzaskowski dogadali się między sobą i ustalili swoje role na scenie politycznej. Oczywiście cel jest jeden – rozprawienie się ze Zjednoczoną Prawicą.

Tusk będzie odpowiedzialny za zorganizowanie struktur partii, mobilizację dołów partyjnych tak, by Platforma w wyborach w 2023 roku miała ok. 30 proc. poparcia. Rafał Trzaskowski ma za zadanie zmobilizować samorządowców oraz młodych ludzi wokół PO, którą do działania będzie pobudzał Tusk – mówi informator dziennika. W partii panuje przekonanie, że wspólnie z Szymonem Hołownią i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, w zasięgu jest przekroczenie 40 proc. w wyborach.

Musimy jednak skorygować informacje, że duet Tusk-Trzaskowski jest w stanie wjechać windą tylko na poziom 30 proc. Dokładamy do tego kolejne 5 pkt. proc. Taki zestaw nazwisk to samograj. Taki zestaw to petarda wyborcza.

Źródło – Fakt.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie