Po godzinach

Szykuje się wielki powrót najważniejszej dla Kaczyńskiego osoby? To może wzmocnić prezesa

YouTube/ Onet News

W kuluarach biura PiS plotkuje się o powrocie Barbary Skrzypek do siedziby partii przy Nowogrodzkiej. O sprawę wp.pl zapytało np. Radosława Fogla.

Pani Basia

Przypomnijmy, że Barbara Skrzypek przez 3 dekady była bliską współpracowniczką szefa PiS. Kierowała biurem prezydialnym jego partii i sekretariatem.

Tyle że początkiem tego roku postanowiła jednak odejść na emeryturę. Część jej obowiązków przejął Radosław Fogiel. Teraz mówi się o ewentualnym powrocie “Pani Basi”. O sprawę zapytano jej następcę.

To już nie do mnie pytanie. Pani dyrektor jest osobą prywatną. Jakie decyzje podejmie, tak będzie – bronił się przed jednoznaczną odpowiedzą Fogiel.

Ucho prezesa

Przypomnijmy, że Barbara Skrzypek już w październiku 2020 roku zasiadła w zarządzie Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego, głównego udziałowca spółki Srebrna w Warszawie. Zastąpiła na tym miejscu Adama Lipińskiego, który przeszedł do NBP. O jej chęci powrotu do czynnej polityki zaczęto mówić już ponad miesiąc temu.

Nie jest jasne, czy we władzach fundacji pobiera ona wynagrodzenie, bo od dłuższego czasu nie ujawnia sprawozdań finansowych.

“Pani Basia” zainspirowała też Kabaret Moralnego Niepokoju. Jej postać została przeniesiona na ekran w serialu “Ucho Prezesa”, w którym jedną z głównych postaci była sympatyczna sekretarka, która w bardzo matczyny sposób traktowała np. Adriana, prezydenta Polski, który nie mógł dostać się do gabinetu tytułowego ważnego polityka. Do tego w wielu scenach widać, jak dba ona o dobre samopoczucie Prezesa.

Źródło: wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie