Polityka i Społeczeństwo

Szykuje się wielki powrót Kurskiego na stołek prezesa TVP? Zaskakujące informacje z okolic Nowogrodzkiej

Dlaczego opozycja powinna rozważyć bojkot mediów narodowych?

Odrzucenie przez PiS senackiej poprawki, która kierowała na onkologię dwa miliardy złotych przeznaczone dla prorządowych mediów, wywołała w Polsce burzę. Wulgarny gest posłanki Lichockiej tylko spotęgował odczucie buty i arogancji płynące z obozu rządzącego. W tle prowadzona była rozgrywka o stołek prezesa TVP. Andrzej Duda za podpis pod ustawą domagał się dymisji Jacka Kurskiego.

Prezydent dostał głowę prezesa TVP i gdy wydawało się, że rozegrał całe towarzystwo, Kurski po chwili wrócił jako doradca zarządu Telewizji Polskiej. Jakby tego było mało, Marzena Paczuska, reprezentująca w TVP interesy Andrzeja Dudy została zawieszona. Ten ciąg wydarzeń był upokorzeniem dla głowy państwa. Według ustaleń Rzeczpospolitej, sam prezes Kaczyński chciał poniżenia Dudy, ponieważ od początku bronił Kurskiego i nie mógł sobie pozwolić na porażkę, która podważałby jego autorytet.

Ostatnie informacje pojawiające się w mediach na temat Jacka Kurskiego pokazują, że jest on nadal faktycznym szefem w TVP. Dzisiejszy Super Express zastanawia się, czy były stary prezes, będzie nowym prezesem telewizji. Maciej Łopiński p.o. prezesa TVP, zapewnia w rozmowie z tabloidem, że został tylko czasowo oddelegowany do pełnienia funkcji – Jeśli Rada Mediów Narodowych ogłosi konkurs na stanowisko prezesa, a pewnie tak będzie, to ja w nim nie wystartuję – deklaruje Łopiński.

A kogo aktualny prezes popiera? Jacek kierował skutecznie telewizją, jego prezesurę oceniam dobrze. Jest bardzo silną osobowością i budzi też w związku z tym silne emocje.(…)Jeśli Jacek Kurski zdecyduje się na start w konkursie na prezesa TVP i wystartuje, to będzie miał duże szanse na wygraną. Będzie bardzo dobrym kandydatem i prezesem również będzie dobrym, tak jak zresztą był świetnym prezesem TVP jeszcze do niedawna – podkreśla Łopiński. Maciej Łopiński przyjaźnił się z Lechem Kaczyńskim i na jego rekomendację prezes PiS na pewno zwróci uwagę. Po upokorzeniu Dudy powrotem Kurskiego do TVP w roli doradcy, teraz prezydent może dostać od Kaczyńskiego mokrą szmatą po buzi.

Źródło Super Express

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie